23.3%
62.5%
37.5%
15.0%

Μόλις μία βδομάδα μετά την ήττα από τους Anonymous οι Los Amigos γύρισαν στα ροζ φύλλα απτόητοι επικρατώντας των πολύ σκληρών Airball με 42-49 σε ένα πολύ κλειστό, αλλά παράλληλα θεαματικό παιχνίδι. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Τεντόμας με 17 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπίκος με τον Τσάκαλη ξεκίνησαν το ματς με 8-0 για τους Airball, οι Χατζηθεοδώρου και Τεντόμας απάντησαν με 0-5 σερί και μείωσαν σε 8-5 για τους Los Amigos, 10-5 από τον Ψάλτη και δύο βολές του Τεντόμα για το τελικό 10-7 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Τεντόμας και Χατζηθεοδώρου ισοφάρισαν το ματς σε 10-10, ο Κυρούδης απάντησε με δίποντο για το 12-10, ο Τεντόμας απάντησε με καλάθι και φάουλ για το 12-13, 15-13 με τρίποντο του Μπίκου, 15-15 ο Χατζηθεοδώρου, 21-15 με ένα τρίποντο του Μπίκου και ένα του Χαραλαμπόπουλου, 21-17 ο Λέκκος, 28-17 με 7-0 σερί οι Χαραλαμπόπουλος, Καραχρήστος και Μπίκος και απάντηση με 0-5 σερί οι Τεντόμας και Γρηγορόπουλος για το τελικό 28-22 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Σταφέτας και Αναστασίου συνέχισαν το σερί και μείωσαν σε 28-26, ο Ψάλτης έβαλε καλάθι για το 30-26, 30-29 ο Χατζηθεοδώρου, 33-29 με τρίποντο του Τσάκαλη, 33-36 με 0-7 σερί οι Χατζηθεοδώρου και Τεντόμας, 34-36 με βολή του Καραχρήστου, 34-37 ο Βελέντζας, 36-37 από τον Χαραλαμπόπουλο και απάντηση του Χατζηθεοδώρου για το τελικό 36-39 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Χατζηθεοδώρου με δύο βολές έγραψε το 36-41, ο Ψάλτης απάντησε από μέση απόσταση για το 38-41, 38-43 από τον Λέκκο, 40-43 ο Κυρούδης, 40-47 οι Amigos με ένα καλάθι του Σταφέτα και ένα του Βελέντζα, 42-47 ξανά ο Ψάλτης και δύο βολές από τον Τεντόμα για το τελικό 42-49 του παιχνιδιού.

Για τους Los Amigos, πέρα από τον Τεντόμα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χατζηθεοδώρου με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Airball ξεχώρισε ο Ψάλτης με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.