29.0%
81.3%
37.5%
36.8%

Angels vs Μπάσχετοι 52-70. Οι Μπάσχετοι πέτυχαν μία μεγάλη νίκη απέναντι στους Angels, από το ξεκίνημα του αγώνα πήραν το προβάδισμα στο σκορ,ήταν ανώτεροι και με σερί 11-0 στο 3ο δεκάλεπτο το 41-37 έγινε 52-37 και πήραν μια πολύτιμη νίκη .Mvp του αγώνα ο φανταστικός Χατζηθάνος με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1ασίστ και 1 κλέψιμο.

Οι Μπάσχετοι ξεκίνησαν το ματς με με 0-6 ,ο Χατζηθάνος με coast to coast, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαφώτης και με 2/2 βολές ο Παγκάκης. Ο Κακομανώλης με τρίποντο το 3-6 για τους Angels. Απάντησε ο Χατζηθάνος με τρίποντο το 3-9 και ο Τζέκος με λει-απ το 5-9.Ξανά με τρίποντο ο Χατζηθάνος πέτυχε το 5-12 και ο Κακομανώλης απάντησε με τρίποντο το 8-12.Ο Καραγιώργης με floater και ο Χατζηθάνος με τρίποντο (3/3)το σκορ έγινε 8-17.Ο Μαλιγιάννης μείωσε με τρίποντο σε 11-17 και ο Σίνης με γκολ φάουλ και ο Χατζηαγάπογλου με καλάθι από το ζωγραφιστό έγινε το 11-22.Ο Στέργιου με ντραιβ και ο Σερέφας μετά από επιθετικό ριμπάουντ μείωσαν σε 15-22.Το δεκάλεπτο τελείωσε 15-24 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σίνης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μαλιγιάννης με floater και με τρίποντο έγραψε το 20-24 για τους Angels. Ο Αποστολόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Σίνης με σουτ, ο Αποστολόπουλος με 1/2 βολές και ο Ντεμίρης με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 20-31 για τους Μπάσχετους. Ο Κοντοπάνος με 2 τρίποντα και με εύστοχο σουτ μείωσε σε 28-31.Ο Γκότζης με τρίποντο το 28-34 και ξανά με τρίποντο ο Κοντοπάνος το 31-34.Τρίποντο με ταμπλό από την κορυφή ο Γκοτζής το 31-37 και ο Κορομηλάς με σουτ το 33-37.Ο Χατζηθάνος με σουτ από την γωνιά το 33-39 και ο Σερέφας με 2/2 βολές το 35-39.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-41 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαφώτης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κεφάλας με σουτ το 37-41 για τους Angels. Οι Μπάσχετοι με σερί 0-11 ξέφυγαν στο σκορ με 37-52,αρχικά ο Καραγιώργης με τρίποντο, με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό ο Αποστολόπουλος και με 2/2 βολές και εύστοχο σουτ ο Χατζηθάνος. Ο Σερέφας με 1/2 βολές το 38-52 και ο Γκότζης με 2/2 βολές το 38-54.Ο Στέργιου με 1/2 βολές το 39-54 και ο Καραγιώργης με 2/2 βολές το 41-56.Ο Κοντοπάνος με τρίποντο πέτυχε το 44-56 και το δεκάλεπτο τελείωσε 44-59 με τρίποντο ο Χατζηθάνος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μαλιγιάννης με τρίποντο το 45-59 για τους Angels. Ο Παγκάκης με Hook το 45-61 για τους Μπάσχετους . Ο Κακομανώλης με σουτ από την γωνιά το 47-61 και ο Ντεμίρης με σουτ από την γωνιά και ο Παγκάκης με Hook το 47-65.Ο Σερέφας με γκολ φάουλ το 50-65 και ο Ντεμίρης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 50-67.Ο Κεφάλας με σουτ από το High post το 52-67 και το τελικό 52 -70 πέτυχε ο Ντεμίρης με 2/2 βολές και ο Αποστολόπουλος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραγιώργης με 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 8 ασίστ και ο Παγκάκης με 6 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαλιγιάννης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κοντοπάνος με 14 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.