28.6%
69.2%
27.9%
25.0%

Οι Miami Heal κέρδισαν με 57-54 τους Angels ανεβαίνοντας στο 2-2 στο πρωτάθλημα με τρίποντο του Ρίζου 4 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη της αναμέτρησης! Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική οι Heal κερδίζουν με τρίποντο στην εκπνοή του αγώνα (όπως και την περασμένη εβδομάδα κόντρα στους Pick ‘n’ Troll), με τον Ρίζο να στερεί τη… φωτογραφία του star player από τον Καμούζη που ως τότε κουβαλούσε την ομάδα του κάνοντας τρομερή εμφάνιση!

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Καμούζη, για να απαντήσουν οι Angels με τον Σερέφα και τον Σελεπέ για το 2-4. Ο Ζούμπος έβαλε μπροστά τους Miami Heal με τρίποντο και με 2/2 βολές έγραψε το 7-6, για να απαντήσει ο Στεργίου για το 7-9 και να κλείσει το δεκάλεπτο από τον ίδιο και τον Σταμουλόπουλο στο 10-10.

Στη 2η περίοδο ο Κεφάλας σκόραρε για το 10-12, με τον Τζέκο να φέρνει το ματς στο 10-14. Ο Ρίζος μείωσε για να φέρει λίγο αργότερα το ματς στον πόντο, 15-16. Ο Σερέφας με τον Σελεπέ έγραψαν το 15-20 για τους Angels, με τον Καμούζη να μειώνει, αλλά τον Κακομανώλη με δύο τρίποντα να κλείνει το ημίχρονο στο 17-26.

Στην επανάληψη οι Miami Heal μπήκαν καλύτερα, ο Καμούζης με τον Ρίζο μείωσαν σε 24-26. Ο Κακομανώλης σκόραρε ξανά για τρεις πόντους, 24-29, με τον Καμούζη και τον Λουκρέζη να ισοφαρίζουν σε 29-29. Νέα ισοπαλία στο 31 από Ρίζο και Σερέφα, με τον Κακομανώλη να γράφει κι άλλο τρίποντο, αλλά τον Σερέτη να ισοφαρίζει με 3/4 βολές, 34-34. Ο Σερέφας έβαλε την ομάδα του μπροστά, για να ισοφαρίσει ο Καμούζης, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 38-38 από Σελεπέ και Σερέτη.

Στην 4η περίοδο ο Σερέφας μπήκε με καλάθι και στη συνέχεια έγραψε το 39-43. Ο Ρίζος μείωσε σε 41-43, με τον Σερέφα, τον Τζέκο και τον Γιακουμή να φέρνουν τους Angels στο +8 του 41-49. Ο Καμούζης ήταν εκεί για την ομάδα του, μείωσε σε 46-49, για να γράψει ο Ζούμπος το 48-49. Ο Κακομανώλης έβαλε βολές και ο Σερέφας τον μιμήθηκε για το 49-53, για να έρθει ο Ζούμπος για το 52-53. Ο Καμούζης με 1:14 πήρε φάουλ και είχε 2/2 για το 54-53 και το προσπέρασμα των Miami Heal (πρώτο μετά το 7-6). Ο Σερέφας στα 42 δευτερόλεπτα είχε 1/2 βολές για το 54-54, με τους Miami Heal να χάνουν επίθεση στα 32 δευτερόλεπτα, αλλά τους Angels να κάνουν λάθος στα 22 δευτερόλεπτα. Οι Miami Heal είχαν την τελευταία επίθεση του ματς, ο Ζούμπος βρήκε τον Ρίζο κι εκείνος από την κορυφή έγραψε το 57-54. Οι Angels είχαν 4 δευτερόλεπτα, αλλά δεν κατάφεραν να πάνε για τρίποντο ισοφάρισης με τους Miami Heal να φεύγουν νικητές.

Για τους νικητές ο Καμούζης είχε 20 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ρίζος 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ζούμπος 13 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σερέτης 5 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες. Για τους Angels ο Σερέφας είχε 19 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Κακομανώλης 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Σελεπές 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα.