21.4%
69.2%
44.4%
11.1%

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν τους Angels με 61-68 για να κάνουν μεγάλο βήμα για την παρουσία τους στην οκτάδα και τα πλέι οφς, ισοβαθμώντας πια στην 7η θέση με άλλες δύο ομάδες! Σκληρό ντέρμπι το παιχνίδι με τους Pick ‘n’ Troll να έχουν απάντηση κάθε φορά που οι Angels επέστρεφαν με μεγάλο Κακομανώλη, με τον Τσοπανάκη, τον Χασάπη, τον Παπαγεωργίου και τον Κυριακόπουλο να κάνουν μεγάλη εμφάνιση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τους Angels που μπήκαν με 6-0 από τον Κακομανώλη, τον Ποντικό και τον Στεργίου, για να απαντήσει ο Παπαδόπουλος. Ο Σελεπές έφερε το ματς στο 8-3, με τον Χασάπη να σκοράρει για το 10-7. Ο Κυριακόπουλος μείωσε, αλλά με Σελεπέ και Κεφάλα οι Angels έκλεισαν την περίοδο στο 14-9.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Παπαγεωργίου μείωσε στο σουτ και ο Γκοβάτσος έφερε το ματς στο 15-13. Ο Ποντικός με τον Πλαγιαννάκο απάντησαν για το 19-13, αλλά ένα 0-8 από τους Pick ‘n’ Troll τους έβαλε μπροστά με τον Τσοπανάκη, τον Κυβρικοσαίο και τον Παπαγεωργίου. Ο Σελεπές ισοφάρισε, με τον Χασάκη και τον Παπαδόπουλο να γράφουν το 21-25 και το 23-26 για να έρθει ο Τσοπανάκης με 5 μαζεμένους πόντους για το 24-31, πριν κλείσει ο Σελεπές το ημίχρονο στο 26-31.

Στην επανάληψη ο Παπαγεωργίου με τον Βρυώνη σκόραραν για το 26-35, με τον Κακομανώλη να απαντά με βολές. Ο Κυριακόπουλος έφερε την ομάδα του στο 28-37, με τον Πλαγιαννάκο να μειώνει με καλάθι και φάουλ, αλλά να έρχονται Χασάπης και Κυριακόπουλος για το 31-41 και την πρώτη διψήφια διαφορά στο ματς. Ο Κακομανώλης απάντησε (20 πόντοι στο 2ο ημίχρονο), με τον Τσοπανάκη και τον Κυβρικοσαίο να ανεβάζουν τη διαφορά στους 11 πόντους, 34-45. Το ξέσπασμα του Ποντικού έφερε το ματς στο 40-45 με ένα προσωπικό 6-0, με το δεκάλεπτο να κλείνει με buzzer beater του Κακομανώλη για το 42-46.

Στην 4η περίοδο ο ίδιος μείωσε σε 45-46, με τον Γκοβάτσο να απαντά, για να έρθει ο Κακομανώλης με καλάθι και φάουλ για να ισοφαρίσει σε 48-48. Ο Pick ‘n’ Troll είχαν απάντηση με Χασάπη και Γκοβάτσο για το 48-52, με τους Angels να ισοφαρίζουν και πάλι με Ποντικό και Κακομανώλη. Οι Pick ‘n’ Troll και πάλι αντέδρασαν σωστά, Παπαγεωργίου και Γκοβάτσος τους έφεραν στο 52-56. Όμως, οι Angels είχαν ακόμα ζωή, τρίποντο ο Κακομανώλης και καλάθι ο Ποντικός για το 57-56 και το προσπέρασμα με 4:15 για το τέλος. Οι Pick ‘n’ Troll δεν άφησαν το ματς να φύγει από τα χέρια τους, όμως, ο Χασάπης με τον Παπαγεωργίου και τον Τσοπανάκη απάντησαν με ένα 0-8 στο επόμενο δίλεπτο για το 57-64 στο 2:12 για το τέλος.

Ο Κακομανώλης μείωσε σε 59-64 με τον Ποντικό να γράφει το 61-64 στο 1:29. Από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσοπανάκης στα 56 δευτερόλεπτα έφερε το ματς στο 61-66, με τους Angels να αστοχούν σε δύο τρίποντα στην επόμενη φάση. Οι Pick ‘n’ Troll έχασαν βολές στα 33 δευτερόλεπτα, με τους Angels, όμως, να τους μιμούνται στα 20 δευτερόλεπτα για να βρει ο Τσοπανάκης τον Κυβρικοσαίο για το 61-68 και τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Χασάπης είχε 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Τσοπανάκης 16 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παπαγεωργίου 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Κυριακόπουλος 6 πόντους, 7 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Γκοβάτσος 8 πόντους. Για τους Angels ο Κακομανώλης είχε 22 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Ποντικός 19 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σελεπές 8 πόντους, 10 ριμπάουντ σε ένα ημίχρονο (τραυματίστηκε στην πρώτη φάση της επανάληψης).