33.3%
55.6%
48.9%
27.8%

Angels vs Remal Madri 88-81 .Τιτανομαχία  στο σκοράρισμα ανάμεσα σε Μαστρογιάννη vs Σαγιάκο με νικητή τον πρώτο (37-35). Με τους νικητές να επιστρέφουν στις νίκες και  με 13-7 ανέβηκαν στην δεύτερη θέση και θα περιμένουν τα στραβοπατήματα των  διεκδικητών τις 2 θέσης.MVP του αγώνα ο εκπληκτικός Μαστρογιάννης με 37 πόντους,με 6/8 βολές ,11/17 δίποντα και 3/6 τρίποντα,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους Remal Madri με 4 πόντους ο Σαγιάκος από λει-απ ,1/2 βολές ο Μανίνας και με 2/2 βολές ο Κολοκούρας.Με σουτ από την γωνία ο Κακαρούνος πέτυχε το 2-7 για τους Angels.Ο Κολοκούρας το 2-9 για να απαντήσει ξανά ο Κακαρούνος για το 4-9.Ο Κολοκούρας με γκολ φάουλ και ο Γρηγορόπουλος με 2/2 βολές για το 4-14 .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πλαγιαννάκος για το 6 -14.Ο Σαγιάκος και ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές για το 6-16.Ο Μαστρογιάννης πήρε μπρος και με σερί 10-0 το ματς στα ίσα 16 -16 με 8 πόντους ο Μαστρογιάννης και με καλάθι ο Ροδόπουλος.Ο Κολοκούρας με 2/2 βολές και ο Σαγιάκος με λει-απ για το 16-20.Νέο σερί 8-0 για το 24-20 με τρίποντα ο Κακομανώλης και ο Μαστρογιάννης και με λει-απ ο Ροδόπουλος.Ο Μανίνας με τρίποντο το 24-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 26-23 ο Μαστρογιάννης με σουτ.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με 2/3 βολές ο Μεσκούσης το 28-23 για τους Angels .Ο Κολοκούρας με 1/2 βολές το 28-24 για τους Remal Madri.Ο Μεσκούσης με από το high post και ο Κακομανώλης με τρίποντο το 33-24.Ο Σαγιάκος μείωσε σε 33-26 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μαστρογιάννης με 1/2 βολές το 34-26.Με σερί 0-12 ανατροπή στο σκορ 34-38 με 5 πόντους ο Σαγιάκος 2 τρίποντα  ο Μανίνας και 1/2 βολές ο Γρηγορόπουλος.Ο Ροδόπουλος με 1/2 βολές το 35-38 και ο Κολοκούρας με 1/2 βολές και ο Σαγιάκος με λει-απ για το 35-41.Ο Ροδόπουλος ξανά με 1/2 βολές για το 36-41 και ο Μοτσάκος να πετυχαίνει το 36-43.Ο Ροδόπουλος με ντράιβ και ο Μαστρογιάννης με coast to coast για το 40-43.Ο Μοτσάκος με τρίποντα πέτυχε το 40-46.Ξανά ο Μαστρογιάννης με σουτ από την γωνία για το 42-46.Ο Γρηγορόπουλος με 1/2 βολές και ο Σαγιάκος με 2/2 βολές για το 42-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σουτ ο Μαστρογιάννης για το 44-49.

Τρίτο δεκάλεπτο και μέσα σε ένα λεπτό ο Μαστρογιάννης ισοφάρισε 49-49 για τους Angels.Ο Μοτσάκος με λει-απ για το 49-51 για τους Remal.Με σουτ και λει-απ ο Μαστρογιάννης έγραψε το 53-51.Απάντησε ο Σαγιάκος για το 53-55.Με σερί 12-0 το σκορ έγινε 65-55 με 2/2 βολές ο Μαστρογιάννης,με σουτ ο Κακαρούνας ,τρίποντο και λει-απ ο Μεσκούσης και με 1/2 βολές και σουτ ο Πλαγιαννάκος.Ο Σαγιάκος με 1/2 βολές το 65-56 και ο Κακομανώλης με 2/2 βολές το 67-56.Το δεκάλεπτο τελείωσε 67-62 με καλάθια από επιθετικό ριμπάουντ ο Κολοκούρας και ο Σαγιάκος και με λει-απ ο Μοτσάκος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σαγιάκος μείωσε σε 67-66 για τους Remal.Ο Πλαγιαννάκος με 2/2 βολές και ο Κακομανώλης με τρίποντο έγραψαν το 72-66 για τους Angels.Ο Κακομανώλης με γκολ φάουλ για το 72-69.Ο Ροδόπουλος έκανε το 74-69 και ο Σαγιάκος μείωσε σε 74-73.Ο Μαστρογιάννης με σουτ και ο Κακομανώλης με τρίποντο πέτυχαν το 79-73.Απάντησε με τρίποντο ο Μοστάκος το 79-73.Ξανά ο  Μαστρογιάννης με σουτ και ο Κακομανώλης με τρίποντο πέτυχαν το 84-76.Με σουτ από το  high post και με 1/2 βολές  ο Μοτσάκος για το 84-79.Ο Πλαγιαννάκος με 1/2 βολές το 85-79.Ύστερα από 4 χαμένες βολές των  Angels ο Σαγιάκος μείωσε 85-81 (0:57). Άλλες 2 χαμένες βολές (0:40) με τον Μαστρογιάννη να είναι εύστοχος 2/2 βολές (0:22) και ο Κακομανώλης με 1/2 βολές (0:06,7)για το τελικό 88-81.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κακομανώλης με 18 πόντους,3 ριμπάουντ και 1 ασίστ,ο Ροδόπουλος με 10 πόντους,5 ριμπάουντ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Πλαγιαννάκος με 8 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο εξωγήινος  Σαγιάκος με 35 πόντους 5/9 βολές και 15 /18 δίποντα ,9 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ο Κολοκούρας με double-double 16 πόντους,18 ριμπάουντ,6 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Μανίνας με 10 πόντους, 7 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο