22.0%
37.9%
42.9%
19.4%

Angels vs Vintage Hoopers 74-65.Μετά από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι οι Angels πήραν τη νίκη απέναντι στους Vintage Hoopers στην παράταση.Οι Angels ξεκίνησαν καλύτερα το ματς 22-12 1ο δεκάλεπτο με τους οι Vintage να κλέινουν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ 33-34.Πόντο πόντο το ματς και στα τελευταία 2 λεπτά 55-61 οι Vintage μπροστά στο σκορ με τους Angels να καταφέρνουν να στείλουν το ματς στην παράταση 61-61. Ο Κακομανωλης και ο Κοντοπάνος(0/8 τρίποντα ο καθένας) με τρίποντα δεν άφησαν περιθώρια και οδήγησαν την ομάδα τους στην νίκη. Mvp του αγώνα ο καταπληκτικός Πλακογιαννάκης με 29 πόντους,12 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Κουμπής 0-3 για τους Vintage Hoopers. Ο Πλακογιαννάκης με ντραιβ σκόραρε το το 2-3 για τους Angels. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 2-5 και ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο και ο Ποντικός με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε το 8-5.Ο Κυριακίδης Νίκος με 2/2 βολές το 8-7 και ο Κεφάλας με τρίποντο, ο Πλακογιαννάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ι Στέργιου με λει-απ το σκορ έγινε το 15-7.Ο Κυριακίδης Ανέστης με 1/2 βολές το 15-8 και ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο το 18-8.Με coast to coast ο Κυριακίδης Ανέστης μείωσε σε 18-10 και ο Μαλιγιάννης με σουτ το 20-10.Ο Αργυρόπουλος με σουτ από την κορυφή το 20-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 22-12 με σουτ ο Στέργιου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καρίνος με σουτ πέτυχε το 22-14 για τους Vintage Hoopers. Με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 24-14 ο Κεφάλας για τους Angels. Ο Κυριακίδης Νίκος με τρίποντο και ο Μέης από το ζωγραφιστό μείωσαν 24-19.Ο Τζέκος με σουτ από την γωνιά και ο Ποντικός με 1/2 βολές το σκορ έγινε το 27-19 .Ο Κουμπής με τρίποντο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κυριακίδης Νίκος για να γίνει το σκορ 27-24.Ο Πλακογιαννάκης με ντραιβ το 29-24 και οι Vintage πέρασαν μπροστά στο σκορ με 29-31 με 7 πόντους του Μασοκώστα ,τρίποντο σουτ και 2/2 βολές. Ο Μαλιγιάννης με 1/3 βολές το 30-31 και ο Γρηγορόπουλος με τρίποντο από την γωνιά το 30-34.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-34 με τρίποντο ο Μαλιγιάννης.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυριακίδης Νίκος με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 2/3 βολές έγραψε το 33-38 για τους Vintage Hoopers. Ο Κακομανώλης με 4 πόντους του,καλάθι από το ζωγραφιστό και με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ, μείωσε σε 37-38 για τους Angels. Ο Κυριακίδης Νίκος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 37-40 και ο Μαλιγιάννης με τρίποντο ισοφάρισε 40-40.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέης το 40-42 και ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο και 1/2 βολές, ο Κοντοπάνος με 1/2 βολές και ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο το σκορ έγινε το 48-42.Ο Κυριακίδης με 1/2 βολές το 48-43 και ο Στέργιου το καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ 50-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-47 με 2/2 βολές ο Μασοκώστας και ο Μέης με καλάθι από το ζωγραφιστό.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Μασοκώστας με λει-απ, ο Γεράνιος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Κυριακίδης με τρίποντο οι Vintage Hoopers πέρασαν μπροστά στο σκορ με 50-54.Ο Κοντοπάνος με 3/3 βολές το 53-54 για τους Angels. Ο Αργυρόπουλος με Hook και ο Γεράνιος το καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και το σκορ έγινε 53-58.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ποντικός το 55-58 και ο Κυριακίδης Ανέστης με γκολ φάουλ το 55-61(2:30).Οι Angels κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση, αρχικά ο Πλακογιαννάκης με σου(2:16),2/2 βολές (1:53)και με ντραιβ (1:26).Και οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να πάρουν την νίκη με τον Μέη να δέχεται την τάπα από τον Ποντικό (0:15)άστοχος ο Κακομανώλης στο λει-απ και με τους Vintage να κάνουν το λάθος(0:01,5).Στην επαναφορά το τρίποντο του Κοντοπάνου άστοχο και παράταση.
Στην παράταση οι Angels ξεκίνησαν αποφασισμένη να πάρουν το ματς και με σερί 9-0 ξέφυγαν στο σκορ με 70-61,αρχικά ο Κακομανώλης με τρίποντο και 1/2 βολές, τρίποντο και ο Κοντοπάνος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Πλακογιαννάκης. Ο Καρίνος μείωσε με σουτ 70-63(2:15).Ο Ποντικός με ντραιβ (1:52)και ο Ποντικός έκανε το κλέψιμο μοίρασε την ασίστ και ο Πλακογιαννάκης με λει-απ(1:09) έγραψε το 74-63 .Το τελικό 74-65 πέτυχε ο Μασοκώστας με σουτ.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ποντικός με 8 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Στέργιου με 6 πόντους, 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κυριακίδης Νίκος με 17 πόντους, 15 ριμπάουντ και 3 ασίστ ο Μασοκώστας με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Μέης με 8 πόντους, 18 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.