26.7%
20.0%
21.1%
12.5%

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Rising League, οι Anonymous θα πάρουν τη 2η συνεχόμενη νίκη τους, φτάνοντας στο 2-1, με τους Ατάλαντους να συνεχίζουν το κακό σερί των ηττών, έχοντας 3 ήττες σε ισάριθμους αγώνες. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τους Ατάλαντους, όμως κάποια λάθη σε άμυνα και επίθεση, επέτρεψαν στους Anonymous να μειώσουν και να προσπεράσουν με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη με το τελικό 45-31.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Κουφό να ανοίγει το σκορ για το 0-2 και τον Δρούυλια Γ. να ισοφαρίζει σε 2-2 με εύστοχο δίποντο. Ο Κιουμουρτζής θα κάνει το 2-4, με τον Δρούλια Γ. να ευστοχεί σε τρίποντο, δίνοντας το προβάδισμα στους Anonymous για το 5-4. Στη συνέχεια, οι Ατάλαντοι με ένα σερί 0-6 από τους Κυριαθόπουλο, Κουφό και Βλάχο Ν. να ευστοχούν σε 3 δίποντα, θα διαμορφώσουν το 5-10. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με εύστοχο δίποντο του Αλκενάρη για το 7-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κουφός θα μεγαλώσει τη διαφορά κάνοντας το 7-12, όμως οι Anonymous με ένα σερί 9-0 από τους Τάγαρη, Βελαώρα και Μαλαθούνη, θα κάνουν το 16-12. Ο Κουφός με δίποντο θα γράψει το 16-14, με τον Τάγαρη να ευστοχεί σε νέο δίποντο για το 18-14. Το 18-15 θα κάνει ο Αρκολάκης με εύστοχη βολή, ενώ ο Μαλαθούνης θα σφραγίσει το ημίχρονο με εύστοχο τρίποντο για το 21-15.

Στην επιστροφή των ομάδων στο παρκέ, ο Βλάχος Ν. με τρίποντο θα μειώσει σε 21-18, όμως οι Anonymous με ένα σερί 11-0 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 32-18. Στη συνέχεια, οι Ατάλαντοι με τους Κουφό και Αρκολάκη να ευστοχούν σε 2 δίποντα και 1 τρίποντο, θα μειώσουν σε 32-25, με τον Αλκενάρη να ευστοχεί σε δίποντο για το 33-25.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Anonymous δεν θα χαλαρώσουν, αντιθέτως θα πατήσουν περισσότερο το γκάζι και με ένα νέο σερί 10-2 θα διαμορφώσουν το 43-27. Οι Ατάλαντοι, θα μειώσουν στη συνέχεια με 2 δίποντα των Βλάχο Ν. και Κουφό για το 43-31, ενώ ο Αλκενάρης θα διαμορφώσει το τελικό 45-31 για τους Anonymous.

MVP της αναμέτρησης ο νεοαποκτηθείς Βασίλης Τάγαρης, ο οποίος στο ματς με τους Ατάλαντους πέτυχε 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας τους 16 βαθμούς στην αξιολόγηση. Μεγάλη και η συνεισφορά των Δρούλια Γ. και Μαλαθούνη στη νίκη των Anonymous. Από τους Ατάλαντους, ξεχώρισε η προσπάθεια του Κουφού με 12 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.