25.0%
57.9%
20.6%
8.7%

Οι Anonymous κατάφεραν να πάρουν μια τεράστια νίκη κόντρα στους Κένταυρους με 47-43, σε ένα ματς που χρειάστηκε και η παράταση για να μάθουμε τον νικητή. MVP της αναμέτρησης ήταν ο Στάθης Βλάχος με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σακελαρόπουλος άνοιξε το σκορ με εύστοχο τρίποντο, οι Ρέντας και Καλογερόπουλος ισοφάρισαν σε 3-3, 5-3 ο Θειακούλης, 5-10 με 0-7 σερί οι Καριώτης, Τσιντιρής και Κορδαλής και 9-10 με τους Βελαώρα και Βλάχο να βάζουν από ένα καλάθι για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ρέντας έβαλε τρίποντο για το 9-13, ο Μαλαθούνης μείωσε σε 11-13, 11-17 με τους Καριώτη και Ρέντα να βάζουν από ένα καλάθι, 16-17 με 5-0 σερί οι Αδάμης και Σκιαδόπουλος, 16-19 ο Κορδαλής και νέο 5-0 από τους Σκιαδόπουλο, Θειακούλη και Βλάχο για το τελικό 21-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Μανώληκας, Καριώτης και Καλογερόπουλος ξεκίνησαν με 0-6 για το 21-25, 23-25 ο Βλάχος, 23-29 με 0-4 οι Ρέντας και Δρόσης, 27-29 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Βλάχος και Αδάμης και εύστοχο τρίποντο από τον Δρόση για το τελικό 27-32 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Θειακούλης και Σκιαδόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 31-32, 31-36 με 4 συνεχόμενους πόντους από τον Καριώτη, 36-36 οι Βλάχος και Παπαδήμας, 36-37 ο Καλογερόπουλος, 38-37 με καλάθι του Παπαδήμα και νέα βολή του Καλογερόπουλου για το 38-38 που έστειλε το ματς στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο Αδάμης και Βλάχος ξεκίνησαν με 5-0 για το 43-38, ο Ρέντας μείωσε σε 43-40, 45-40 ξανά με δύο βολές του Βλάχου, 45-41 ο Ρέντας, 46-41 ο Θειακούλης, 46-43 ο Καριώτης και μια βολή του Παπαδήμα για το τελικό 47-43 του παιχνιδιού.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Βλάχο, σε τρομερή βραδιά βρέθηκαν επίσης ο Σκιαδόπουλος. Για τους Κενταυρους ξεχώρισαν σε απόδοση οι Καριώτης και Κορδαλής.