54.5%
51.7%
38.9%

Anonymous – Κατσαπλιαϊκός 59-87.
Για μια περίοδο κατάφεραν οι Anonymous να κοντράρουν τον Κατσαπλιαϊκό, όπου μετά το ημίχρονο πάτησε γκάζι και έχτισε μια διαφορά την οποία κράτησε μέχρι τέλους φτάνοντας στη νίκη. Mvp του αγώνα ο Καραμπίνος με 24 πόντους,12 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 1/2 βολές ο Αλκενάρης 1-0 τους Anonymous. Ο Παυλίδης, ο Βανδώρος και ο Καραμπίνος πέτυχαν το 1-6 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Αλκενάρης με τρίποντο έκανε το 4-6 και ο Βανδώρος με ντράιβ και ο Ραγκούσης με 1/2 βολές το 4-9. Με 1/2 βολές ο Δρόσος το 5-9 και Παυλίδης και Παπαδόπουλος με ντράιβ και με 1/2 βολές ο Βανδώρος το σκορ έγινε 5-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-14 με σουτ από την γωνία ο Σακελαρόπουλος και με 2 κολλητά τρίποντα από τον Βλάχο.

Δεύτερο Δεκάλεπτο και ο Αδάμης έδωσε το προβάδισμα 15-14 για τους Anonymous. Ο Κατσαπλιαϊκός με τρίποντο από τον Παπαδόπουλο και με ντράιβ από τον Βανδώρο πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ με 15-19. Ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο έκανε το 18-19 για να απάντηση με τρίποντο ο Καραμπίνος για το 18-22. Νέο τρίποντο αυτή τη φορά ο Βλάχος το 21-22 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραμπίνος και ο Παυλίδης με ντράιβ έγραψαν το 21-26. Γκολ φάουλ ο Σακελαρόπουλος για το 24-26 και ο Βανδώρος με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γαβριηλίδης έγινε το 24-31. Ο Βελαώρας με σουτ το 26 – 31 και ο Καραμπίνος με τρίποντο έκανε το 26-34. Ο Σακελαρόπουλος με σουτ το 28-34 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-36 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Γαβριηλίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αδάμης με σουτ από την γωνία πέτυχε το 30-36 για τους Anonymous. Ο Καραμπίνος με σουτ πέτυχε το 30-38 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο έκανε το 33-38 και ο Γαβριηλίδης με τρίποντο, με ντράιβ ο Ραγκούσης και ο Καραμπίνος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βανδώρος έγραψαν το 33-47. Ο Αδάμης με 2/2 βολές και ο Δρόσος με 1/2 βολές πέτυχαν το 36-47. Ο Καραμπίνος με 7 σερί πόντους του έγραψε το 36-54 και ο Βελαώρας με 1/2 βολές και ο Βλάχος με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 39-54. Ο Παυλίδης σκόραρε το 39-56 και με γκολ φάουλ ο Σακελαρόπουλος το 42-56. Το δεκάλεπτο τελείωσε 42-61 με τρίποντο ο Καραμπίνος και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Ραγκούσης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βλάχος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 44-61 για τους Anonymous. Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 44-69. Αρχικά ο Ραγκούσης σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Βασιλικός με λει-απ, 2/2 βολές ο Βανδώρος και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παπαδόπουλος. Ο Αδάμης από το ζωγραφιστό έκανε το 46-69 και ο Ραγκούσης με 4 πόντους του και ο Γαβριηλίδης με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 46-75. Ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο και ο Βλάχος με λει-απ έκαναν το 51-75. Βασιλικός, Βανδώρος και Γαβριηλίδης πέτυχαν το 51-81. Ο Βλάχος με τρίποντο έκανε το 54-81 και ο Παυλίδης με ντράιβ το 54-83. Ο Δρόσος με ντράιβ το 56-83 και ο Παυλίδης με 2/2 βολές και ο Παπαδόπουλος από το ζωγραφιστό το 56-87. Το τελικό 59-87 διαμόρφωσε ο Βλάχος με τρίποντο.

Από τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα Ραγκούσης με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βανδώρος με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σακελαρόπουλος με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Βλάχος με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κοψίματα.