28.6%
37.5%
38.5%
22.2%

Οι Μπίρι Μπίρι παρόλο που ήταν λιγότεροι από τους Anonymous, κατάφεραν να πάνε το παιχνίδι στον δικό τους ρυθμό και να διαχειριστουν σωστά τις δυνάμεις τους για να φτάσουν στην ένατη φετινή τους νίκη με σκορ 49-58. MVP του αγώνα ήταν ο Θωμάς Τάτσης με 24 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο οι Μπίρι Μπίρι έκαναν δυνατό ξεκίνημα, πήραν θέση οδηγού, όμως στη συνέχεια βρήκαν ρυθμό και οι Anonymous, οι οποίοι ισορρόπησαν το ματς γρήγορα. Τάτσης και Τσιμικλής έγραψαν από ένα καλάθι για το 0-4, 2-4 ο Σακελαρόπουλος, 2-7 ο Τάτσης με γκολ φάουλ, 8-7 οι Σακελαρόπουλος και Πουλάκος βάζοντας από ένα τρίποντο, 8-14 οι Χαραλαμπόπουλος, Κοσμάς και Τάτσης και 14-14 με ένα 6-0 σερί οι Δρόσος και Πουλάκος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στξν δεύτερη περίοδο οι Anonymous συνέχισαν με φόρα από το προηγούμενο δεκάλεπτο, άνοιξαν κι άλλο τη διαφορά και ανάγκασαν τους Μπίρι Μπίρι να τους κυνηγούν για να μη ξεφύγει η διαφορά, κάτι που έκαναν καλά όμως ο Μανιάτης με τους συμπαίκτες του. Βλάχος και Καπέλης πρόσθεσαν άλλους 7 πόντους για να φτάσει το σερί στο 13-0 και το σκορ 21-14, 21-17 οι Τάτσης και Τζανετάκης, 23-17 ο Κοντάμπασης, 23-19 ο Κοσμάς, 25-19 ο Καπέλης, 25-22 οι Μανιάτης και Τσιμικλής και 27-22 από τον Σακελαρόπουλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Μπίρι Μπίρι άλλαξαν την άμυνα ζώνης σε man to man. Αυτο μπλόκαρε επιθετικά την ομάδα του Παναγιώτη Δρόσου, με αποτέλεσμα οι Anonymous να χάσουν το προβάδισμα. Τσιμικλής, Κοσμάς και Τάτσης έγραψαν 7 πόντους για το 27-29 28-29 ο Κωνσταντινίδης με μια βολή, 28-32 ο Τάτσης, 31-32 με τρίποντο ο Πουλάκος, 31-34 ο Τσιμικλής, 36-34 με 5-0 σερί οι Παπαδήμας και Βλάχος, 36-36 ο Τάτσης, 37-36 ο Παπαδήμας με άλλη μια βολή, 37-40 με ένα καλάθι του Τσιμικλή και ένα του Κοσμά, 39-40 ο Δάσκαλος και 39-45 με ένα 0-5 στο τελείωμα της περιόδου από τους Κοσμά και Μανιάτη.

Στην τελευταία περίοδο οι Μπίρι Μπίρι συνέχισαν να παίζουν στα κόκκινα, έβαλαν κάποιους πόντους πολύ γρήγορα και σκότωσαν από νωρίς τον αντίπαλο με τη διψηφια διαφορά που πήραν. Ο Τάτσης έγραψε μια βολή και ένα τρίποντο για το 39-49, 41-49 από τον Βλάχο, 41-53 οι Τάτσης και Κοσμάς, 42-53 ο Βλάχος ξανά, 42-55 ο Τσιμικλής, 45-55 ο Πουλάκος με τρίποντο και 45-58 οι Τζανετάκης και Τάτσης. Στη συνέχεια ένα καλάθι του Σακελαρόπουλου και δύο βολές του Παπαδήμα έγραψαν το τελικό 49-58 του αγώνα.

Για τους Μπίρι Μπίρι, πέρα από τον Τάτση, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Τσιμικλής, Κοσμάς και Μανιάτης. Για τους Anonymous ξεχώρισαν οι Βλάχος, Πουλάκος και Σακελαρόπουλος.