28.6%
58.8%
30.4%
20.8%

Οι Anonymous κέρδισαν με 53-56 τους Buzzer Βγείτερ για να ανέβουν στο 15-4 στον όμιλο λίγο πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου. Το ματς κρίθηκε στο φινάλε του, τα τρίποντα από Μαλαθούνη και Δρόσο έδωσαν τη νίκη στην ομάδα τους, που έχοντας κλειδώσει τη 2η θέση περιμένει τα πλέι οφς!

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Χατζηγεωργιάδη να σκοράρει, για να απαντήσουν Μαλαθούνης και Κεραμυδάς για το 5-4. Ο Τανός με τον Γαλανά έφεραν το ματς στο 9-4 και το 11-6, αλλά στη συνέχεια οι Anonymous απάντησαν με Μαλαθούνη, Κωνσταντινίδη και Δάσκαλο για το 12-16 της πρώτης περιόδου, με τον Κούτση και τον Κασιώτη να σκοράρουν ολοκληρώνοντας ένα σερί 1-14 για το 12-20 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Γαλανάς μείωσε σε 14-20, με τον Κωνσταντινίδη να βάζει τρίποντο. Γαλανάς και Χατζηγεωργιάδης μείωσαν σε 19-23, με τον Κωνσταντινίδη να σκοράρει και πάλι από μακριά για το 19-26. Ο Γαλανάς έφερε το ματς στο 21-26, αλλά ο Δρόσος σκόραρε κι εκείνος για τρεις, 21-29, με το ημίχρονο να λήγει από βολές του Χατζηγεωργιάδη και του Μόρφου στο 23-29.

Στην επανάληψη οι Anonymous έμειναν περίπου 7 λεπτά χωρίς πόντο, με τον Γαλανά, τον Χατζηγεωργιάδη και τον Μόρφο να τρέχουν ένα 10-0 στο διάστημα αυτό για το 33-29. Ο Δρόσος σκόραρε το πρώτο καλάθι της ομάδας του στην επανάληψη, με τον Κεραμυδά να γράφει στον αιφνιδιασμό το 33-33. Ο Γαλανάς απάντησε, με τον Δρόσο να πετυχαίνει τρίποντο για το 35-36.

Η 3η περίοδος έκλεισε με τρίποντο του Τανού, με τον Κούτση να ισοφαρίζει σε 38-38 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Χατζηγεωργιάδης έβαλε την ομάδα του μπροστά, με τον Κασιώτη να ισοφαρίζει το ματς, αλλά τον Χατζηγεωργιάδη να γράφει το 43-40. Συνεχόμενα τρίποντα μας έφεραν ως το 46-46, Μαλαθούνης, Χατζηγεωργιάδης και Δρόσος σκόραραν κατά σειρά, με τον Χατζηγεωργιάδη και τον Τανό να φέρνουν την ομάδα τους ως το 51-46. Στο 1:37 ο Μαλαθούνης σκόραρε για τρεις και στο 1:05 ο Δρόσος τον μιμήθηκε για το 51-52 των Anonymous. Ο Χατζηγεωργιάδης απάντησε για το 53-52 στα 52 δευτερόλεπτα, με τον Δάσκαλο να γράφει το 53-54 στα 33, οι Buzzer Βγείτερ αστόχησαν σε τρίποντο, με τον Παπαδήμα στα 14 δευτερόλεπτα να έχει 2/2 βολές για το 53-56 και τους Buzzer Βγείτερ να χάνουν δύο τρίποντα ισοφάρισης ως την εκπνοή.

Για τους νικητές ο Μαλαθούνης είχε 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Δρόσος 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κωνσταντινίδης 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Χατζηγεωργιάδης είχε 27 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Γαλανάς 15 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Τανός 8 πόντους, 5 ριμπάουντ.