6.9%
90.0%
42.5%
36.0%

Αρκετά εύκολο το τελευταίο παιχνίδι των Desperado για την κανονική περίοδο ενάντια στους Anonymous που είχαν σημαντικές ελλείψεις.
Το σκορ άνοιξε ο Σεφέρης ο οποίος σκόραρε και τους 10 από τους 17 πόντους της ομάδας του στην δεύτερη περίοδο. Τους άλλους 7 για τους Desperado τους σκόραρε ο Καραλής ο Αριστείδης. Οι Anonymous δεν πάτησαν καλά στο παρκέ στην αρχή του αγώνα οπού σκοράραν 8 πόντους στην πρώτη περίοδο ενώ δέχτηκαν 17. Το δεύτερο δεκάλεπτο πήγε ακόμα χειροτέρα για τους Αnonymous όπου σκοράραν 10 πόντους με τον Καπέλη να σκοράρει τους 4 από αυτούς. Από την άλλη μεριά ο Σεφέρης έβαλε 6 συνεχομένους πόντους ενώ συνολικά 11 για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με 21 προσωπικούς πόντους.
Το τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε χρώμα καθώς οι Anonymous δεν κατάφεραν να κατεβάσουν την διαφορά και οι Desperado δεν σταμάτησαν να βρίσκουν διάδρομους και λύσεις για να σκοράρουν. Σεφέρης και Καραλής Αριστείδης είχαν τον πρώτο λόγο για άλλη μια φορά και κατάφεραν να φτάσουν την ομάδα τους να τελειώσει το πρώτο μισό του δευτέρου ημίχρονου με 56-25 και να κρατήσουν την διαφορά στους 31 πόντους! Η τέταρτη και τελευταία περίοδος έμοιαζε πολύ με τις προηγούμενες καθώς οι Anonymous δεν βρήκαν λύσεις ούτε επιθετικά αλλά ούτε και ανασταλτικά παρότι ο Δάσκαλος και ο Μαλαθόυνης κατάφεραν να σκοράρουν 7 πόντους.
Mvp του αγώνα μετά από ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση ο Σεφέρης με 26 πόντους, 10 ριμπάουντ , 6 ασσίστ και 3 κλεψίματα. Πολύ καλός επίσης από τους Desperado ο Καραλής Αριστείδης με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Και οι δυο κατάφεραν να κάνουν το Double-Double.
Από τους Anonymous ξεχώρισε ο Καπέλης με 11 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, αφού κατάφερε και αυτός να γράψει το Double-Double.