28.6%
44.4%
30.0%
5.0%

Εύκολο το βράδυ για τους πρωτοπόρους Anonymous, έναντι στους ελλιπείς Greak Freakase που δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ να βρουν σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Ένα πρώτο ημίχρονο που φυσικά τους στοίχισε, αφού στην 3η περίοδο που ξύπνησαν η διαφορά ήταν ήδη μεγάλη. Οι Anonymous πάντα με την ίδια σοβαρότητα, για να κλείσουν με το άνετο 62-35.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει βλέποντας τους Anonymous να κυριαρχούν κατά κράτος. 11-0 από νωρίς λοιπό από τα χέρια των Σωτηρόπουλου, Δήμου, Νάση και Σακελαρόπουλου. Σκορ επιτέλους μετά από πολύ ώρα για τους Freakase, από τον Κουβάτη εις διπλούν. Τελικό σκορ δεκαλέπτπου 17-4.

Η εικόνα της αναμέτρησης χωρίς καμία αλλαγή, οι Anonymous μπροστά σταθερά, ενώ η αντίπαλη επίθεση δυσκολεύεται πολύ να βάλει μπρος τις μηχανές της. Μόλις  3 οι πόντοι των Freakase στο δεκάλεπτο, ενώ 12 είχαν οι Anonymous, με το ημίχρονο να λήγει στο 29-7.

Οι Freakase μπορεί να χρειάστηκαν ένα ολόκληρο ημίχρονο για να ξυπνήσουν, βρήκαν ωστόσο την άκρη να ξεμπλοκάρουν και να αρχίσουν να βάζουν την μπάλα στο καλάθι συνεπώς. 21 οι πόντοι τους σε μία περίοδο, τους τριπλάσιους δηλαδή απ’ ότι σε ένα ημίχρονο. Οι Anonymous όμως που το είδαν αυτό, δεν χαλάρωσαν, έδειξαν την ίδια σοβαρότητα και θα κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 50-28.

Η διαφορά μεγάλη και εν μέρει μην αναστρέψιμη στο σημείο του παιχνιδιού που βρισκόμαστε, οι δύο μεριές αρχίζουν και χαλαρώνουν αισθητά, αφήνοντας το παιχνίδι να κυλήσει ομαλά. Πολύ καλός από την μία ο Σακελαρόπουλος, ενώ από την άλλη ο Μητρόπουλος. Τελικό σκορ αναμέτρησης  62-35.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Βιδιαδάκης Βαγγέλης ο οποίος σημείωσε 2 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 14 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σωτηρόπουλος Γιάννης και , ενώ από τους Greek Freakase ξεχώρισαν οι Ηλιόπουλος Γιώργος και Κουβάτης Κώστας.