25.0%
60.0%
30.4%
9.5%

Anonymous – Halia Mavericks 50-40. Μεγάλη νίκη για τους Anonymous με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν το πρώτο ροζ φύλλο. Με τους Halia Mavericks να παθαίνουν black out στα τελευταία λεπτά,να δέχονται σερι 13-0 και να γνωρίζουν την 2η ήττα τους. Mvp του αγώνα ο Μαλαθούνης με 14 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι 2/2 βολές ο Μαλαθούνης 2-0 για τους Anonymous. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κεφαλάς και με σουτ ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης για το 2-4 για τους Halia Mavericks. Ο Σακελαρόπουλος ισοφάρισε 4-4 και ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης με γκολ φάουλ, με σουτ από την γωνιά ο Γουναρίδης και με σουτ ο Κεφαλάς έγινε το 4-11. Ο Βλάχος με 1/2 βολές το 5-11 και ο Αγγελιδέλης με τρίποντο το 5-14. Ο Ψιακής με 1/2 βολές και με coast to coast και ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο το 11-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-15 με 1/2 βολές ο Αγγελωνίτης Παναγιώτης.

Δευτέρο δεκάλεπτο και ο Γουναρίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 11-17 για τους Halia Mavericks. Ο Αλκενάρης με 2/2 βολές το 13-17 και ο Προύντζος με σουτ το 13-19. Ο Σακελαρόπουλος το 15-19 και ο Γουναρίδης με 1/2 βολές και ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος με σουτ το 15-22. Ο Βλάχος με 1/2 βολές το 16-22 και ο Αγγελιδέλης με τρίποντο το 16-25. Με σερί 8-0 το σκορ έγινε 24-25,αρχικά ο Σακελαρόπουλος με σουτ, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βελαώρας, με λει-απ ο Μαλαθούνης και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ψιακής. Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-28 με 3 πόντους του ο Χατζηβασιλείου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Προύντζος με σουτ, ο Κεφαλάς με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Γουναρίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 24-34 για τους Halia Mavericks. Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-34 με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ, με 4 πόντους του ο Ψιακής.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Anonymous πέρασαν μπροστά στο σκορ με 35-34 με λει-απ ο Σακελαρόπουλος και με τρίποντο ο Μαλαθούνης. Ο Κεφαλάς μετά από κλέψιμο σκόραρε το 35-36 για τους Halia Mavericks. Ο Αλκενάρης με 2/2 βολές το 37-36 και ο Κεφαλάς με 4 πόντους του πέτυχε το 37-40. Οι Anonymous με σερί 13-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 50-40 ,αρχικά ο Μαλαθούνης με ντραιβ, με 3/4 ο Βλάχος με 3/4 βολές, με τρίποντο ο Μαλαθούνης, ο Σακελαρόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και με τρίποντο ο Ψιακής.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ψιακής με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γουναρίδης με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κεφαλάς με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.