25.0%
35.7%
29.1%
12.5%

Οι Anonymous είχαν σε μεγάλη μέρα τους βασικούς οργανωτές (Κουρέτση – Πουλάκο) με αποτέλεσμα να δίνουν εκείνοι τον ρυθμό που ήθελαν στο ματς κόντρα στους L.A.P.D. και να κερδίζουν με 43-54. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Αδάμης με 8 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι είχε κυρίως αναγνωριστικό χαρακτήρα, με τους δύο να δείχνουν ότι θέλουν να βρουν όπλα και αδυναμίες πριν “χτυπήσουν”. Ο Μητκάκης ξεκίνησε το ματς με καλάθι, για να ακολουθήσει ένα 0-6 από τους Κουρέτση, Βλάχο και Κασιώτη για το 2-6. Ο Ζαπαντιώτης μείωσε σε 4-6, ο Πουλάκος έβαλε τρίποντο για το 4-9 και 8-9 με τους Μητρόπουλο και Κυργέτσο να βάζουν από ένα καλάθι. Ο Μαλαθούνης έγραψε το 8-11, ο Μητκάκης μείωσε σε 10-11 και 10-14 με άλλο ένα τρίποντο ο Πουλάκος. Το τελικό 13-14 το έγραψε ο Στρατογιάννης με μια βολή και ένα καλάθι του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να είναι ισορροπημένο, με τους Anonymous να έχουν μόνιμη θέση οδηγού και να μην τη χάνουν. Αδάμης και Κωνσταντινίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 13-18, 17-18 από τους Κατέβα και Ζαπαντιώτης και 0-6 με τους Βλάχο, Μαλαθούνη και Πουλάκο να βάζουν από ένα καλάθι. Μητρόπουλος και Κατέβας μείωσαν σε 21-24, οι Βλάχος και Πουλάκος απάντησαν με τον ίδιο τρόπο για το 21-28 και 22-28 από τον Μητρόπουλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η εμφάνιση των Anonymous ήταν καταιγιστική σε άμυνα και επίθεση, κάτι που τους έδωσε ψυχολογία και διάφορα που ουσιαστικά τους εξασφάλισε το ροζ φύλλο. Σακελαρόπουλος και Πουλάκος έγραψαν το 22-35, ο Κυργέτσος έβαλε τρίποντο για το 25-35 και 0-7 από Σακελαρόπουλο, Βλάχο και Μαλαθούνη για το 25-42. Τρίποντο του Μητρόπουλου για το 28-42 και 28-44 από τον Κασιώτη για να τελειώσει η περίοδος.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά δεν έπεσε ποτέ κάτω από τους δέκα πόντους, με αποτέλεσμα οι Anonymous να επιστρέψουν στις νίκες χωρίς να έχουν κάποιο άγχος στο φινάλε. Μητκάκης και Κυργέτσος μείωσαν σε 32-44, Αδάμης και Πουλάκος απάντησαν για το 32-48 και 34-48 ξανά από καλάθι του Μητκάκη. Αδάμης και Παπαδήμας έγραψαν το 34-52, οι Στρατογιάννης και Ζαπαντιώτης μείωσαν σε 39-52 και ο Παπαδήμας έβαλε ξανά καλάθι για το 39-54. Το τελικό 43-54 του παιχνιδιού το έγραψαν οι Μητρόπουλος και Στρατογιάννης βάζοντας από ένα καλάθι.

Για τους Anonymous, πέρα από τον Αδάμη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Βλάχος, Πουλάκος και Κουρέτσης. Για τους LAPD ξεχώρισε ο Μητρόπουλος.