0%
0%
0%
0%

Οι Anonymous κέρδισαν με 55-51 τους Paranormal Inactivity B.C. με τον Καπέλη και τον Μαλαθουνη να έχουν double double στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε με 2-4 για τους Paranormal Inactivity B.C. από τον Ζορμπα, για να απαντήσει ο Καπελης πριν έρθει ο Σκουλατος για το 5-8. Ο Μιχελακακης Μ. έγραψε το 7-10, με τον Σκουλατο να σκοράρει το 9-12 και τον Μαλαθουνη να ισοφαρίζει. Ο Κωνσταντινίδης τον μιμήθηκε στη 2η περίοδο με τον Καπελη να βάζει μπροστά την ομάδα του και τον Ρομποτη να σκοράρει για το 23-17. Ο Καζας με τον Δεδεδημο ισοφάρισαν σε 23-23, αλλά ο Μαλαθουνης με τον Κωνσταντινιδη έφεραν την ομάδα τους στο 30-25 στο ημίχρονο, με τον Κωνσταντινίδη και τον Καπελη να σκοράρουν για το 37-25 στην επανάληψη. Ο Μιχελεκακης Μ. με τον Σκουλατο και τον Ζορμπα μείωσαν σε 37-31, για να γράψει ο Καζας το 39-33. Ο Κεραμιδας με τον Κωνσταντινιδη απάντησαν για το 43-33, για να γράψει ο Καπελης το 47-35 της ομάδας του. Το δεκάλεπτο έκλεισε από Δεδεδημο και Καζα στο 47-39, με τον Σκουλατο να μειώνει σε 49-44 στην 4η περίοδο. Ο Μαλαθουνης σκόραρε για το 54-47, με τον Ζορμπα να μειώνει σε 54-51, αλλά το ματς να κλείνει στο 5-551 από τον Κωνσταντινίδη.

Τα λάθη ήταν 12-3, τα κλεψίματα 0-6 και οι ασίστ 9-9. Στα ριμπάουντ οι Anonymous είχαν τον έλεγχο, 51-38 με 11-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/11 τρίποντα και τους Paranormal Inactivity B.C. 4/20. Στα δίποντα οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν 31% και οι Anonymous 45%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καπελης είχε 18 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Κωνσταντινιδης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Μαλαθουνης 13 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για τους Paranormal Inactivity B.C. ο Σκουλατος είχε 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Ζορμπας 15 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Καζας 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα.