8.3%
46.7%
22.7%
33.3%

Πρεμιέρα για την Rising League κατηγορία με το ματς των Anonymous με τους Saints. Oι δύο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο με μόνο στόχο τη νίκη. Τελικά οι Saints ήταν εκείνοι που την ήθελαν περισσότερο με τον Καρατζά να βοηθάει την ομάδα του να πετύχει το στόχο της με τελικό σκορ 37-45.

Οι Anonymous ξεκίνησαν πολύ δυνατά το ματς και έτρεξαν ένα σερί 5-0. Ο Νιάρχος όμως πέτυχε τους πρώτους 4 πόντους της ομάδας του και μείωσε σε 5-4. Η απάντηση ήρθε με δίποντο του Παπαδήμα για το 7-4. Με τρίποντο ισοφάρισε ο Καλογερόπουλος.Ζευγάρι βολών σημείωσε ο Δελαώρας για το 9-7. Η προσπέραση ήρθε με νέο τρίποντο του Καλογεροπούλου. Με δίποντο απάντησε ο Βλάχος για να τρέξουν οι Saints σερί 5-0 με δίποντο του Τσατσαρούνιυ και καλάθι και φάουλ του Καρατζά. Μια βολή σημείωσε ο Αλκενάρης για να κλείσει την περίοδο ο Καρατζάς με δικό του δίποντο.

Με την έναρξη της δεύτερης περιόδου βολή σημείωσε ο Τσατσαρούνος για να απαντήσει με καλάθι και φάουλ ο Κωνσταντινίδης. Με δίποντο του Καρατζά και ένα τρίποντο του Αντιώτη και του Νιάρχου οι Saints ανέβασαν τη διαφορά στο συν 11. Με ζευγάρι βολών απάντησε ο Μαλαθούνης. Ακόμη ένα τρίποντο πέτυχε ο Αντιώτης για το 17-29 την περίοδο έκλεισε με δίποντο ο Βλάχος.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με το βλάχο να πετυχαίνει δίποντο για το 19-31. Σερί έτρεξαν οι Anonymous με επτά προσωπικούς πόντους του Μαλαθούνη και ένα δίποντο του Βλάχου για να μειώσουν στο -3. Με μία βολή του Μπιλάλη ξεκόλλησαν από την επιθετική απραγία  οι Saints. Δύο σερί δίποντα σημείωσε ο Δελαώρας για το 32 όλα. Η περίοδος έκλεισε με καλάθι του Καρατζά για το 32-34 υπέρ της ομάδας του.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος στο ματς με τον Αλκενάρη να σημειώνει δύο βολές για το 34 όλα. Σε εκείνο το σημείο η Saints έκαναν σερί 7-0 με τρίποντο του Τσατσαρούνου, Ζευγάρι βολών του Καρατζά και ένα ακόμη δίποντο από τον Νιάρχο. Το μόνο που κατάφεραν οι Anonymous ήταν να μειώσουν στο -4 με τρίποντο του Μαραθούνη  Καλάθι  με τη λήξη της επίθεσης σημείωσε ο Μπιλάλης για να πετύχει ύστερα μία βολή ο ίδιος και άλλη μία ο Καλογερόπουλος για το τελικό σκορ 37-45 υπέρ των Saints.

Πολύ δυνατό ματς για την πρεμιέρα της Rising League. Η αγωνιστική απραγία μηνών ήταν φανερή αλλά δεν έλειπε το πάθος από καμία από τις δύο ομάδες.MVP για τους νικητές ήταν ο Καρατζάς με 9 πόντους 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ . Πολυτίμη ήταν και η βοήθεια του Τσατσαρούνη με 8 πόντους 5 ριμπάουντ 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Από τους Anonymous διακρίθηκε ο Μαλαθούνης με 12 πόντους 8 ριμπάουντ 1 κλέψιμο και μία τάπα.