23.1%
50.0%
25.9%
0.0%

Την αήττητη πορεία τους στο ’22 συνέχισαν οι Anonymous, καθώς επικράτησαν των Underdogz με 62-31. Οι νικητές έπαιξαν τρομερή άμυνα από την αρχή, επιτρέποντας στους ελλιπείς Underdogz να σκοράρουν μονοψήφιο αριθμό πόντων στο ημίχρονο (29-8). Στο δεύτερο μέρος, το ματς άνοιξε με τις άμυνες να χαλαρώνουν και με τους Anonymous να αυξάνουν τη διαφορά μέχρι τους 30 πόντους, παίρνοντας μία εύκολη νίκη στο φινάλε. Πλέον, οι Anonymous έκαναν ένα σημαντικό βήμα για να κυνηγήσουν μία θέση για τα playoffs στις εναπομείνουσες αγωνιστικές, φτάνοντας στο 6-8. Αντιθέτως, η ήττα αυτή μπορεί να αποβεί μοιραία για τους Underdogz ως προς το κυνήγι των playoffs.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με μονόλογο των Anonymous σε άμυνα και επίθεση. Συγκεκριμένα, οι Βλάχος, Δρόσος, Σακελαρόπουλος και Αδάμης έκαναν το 14-0, ο Αρμάγος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του (14-2) και η πρώτη περίοδος έκλεισε στο +16 (18-2) με τέσσερις προσωπικούς πόντους του Σακελαρόπουλου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, με τους Underdogz να προσπαθούν να σφίξουν την άμυνά τους. Αρχικά, οι Αδάμης και Κωνσταντινίδης έφεραν τη διαφορά στο +22 (24-2), οι Στεβόλαιμος και Κάζας μείωσαν σε 24-6, ο Σκιαδόπουλος με τον Παπαδήμα έκαναν το 29-6 και ο Καραχάλιος σκόραρε για το 29-8, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος συνεχίστηκε με την άμυνα των Anonymous να είναι αδιαπέραστη. Αρχικά, ο Σκιαδόπουλος σημείωσε το 31-8, ο Καραχάλιος μείωσε σε 31-10, ο Σκιαδόπουλο με μία βολή έκανε το 32-10, ο Αλικάκης από κοντά για το 32-12 και με σερί 8-0 οι Anonymous ξέφυγαν στο 40-12 με τη βοήθεια των Αδάμη, Δρόσου και Βλάχου, ξανά ο Αλικάκης για το 40-14 και με τέσσερις προσωπικούς πόντους του Τάγαρη έγινε το 44-14. Στη συνέχεια, οι Αρμάγος και Ιωάννου μείωσαν σε 44-18 και ο Κωνσταντινίδης έκανε το 46-18.

Τελευταία περίοδος στο παιχνίδι, με τις άμυνες των δύο ομάδων να χαλαρώνουν. Μία εύστοχη βολή του Τάγαρη για το 47-18, απάντηση με τον ίδιο τρόπο από τον Αρμάγο (47-19), οι Βελαώρας και Βλάχος έκαναν το 50-19, ο Στεβόλαιμος με δύο δίποντα μείωσε σε 50-23, οι Σακελαρόπουλος και Βλάχος έστειλαν τη διαφορά ξανά στο +31 (54-23), ξανά ο Στεβόλαιμος για το 54-25, ο Σκιαδόπουλος έκανε το 56-25 και ο Καραχάλιος το 56-27. Οδεύοντας προς το τέλος του ματς, με 1/2 βολές ο Αδάμης πέτυχε το 57-27, ο Αλικάκης μείωσε από κοντά σε 57-29, ξανά ο Σακελαρόπουλος το 59-29 και ξανά ο Αλικάκης για το 59-31. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκορ 62-31 από μία βολή του Σκιαδόπουλου και ένα μπάσιμο του Παπαδήμα.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Σακελαρόπουλος, ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σκιαδόπουλος, Παπαδήμας, Βλάχος και Αδάμης. Από τους Underdogz ξεχώρισε ο Αλικάκης.