14.3%
46.2%
51.1%
21.4%

Athens Supergrungers . vs Αστερας Ευελπιδων 54-70. Νίκη που τους ανέβασε προσωρινά στην δεύτερη θέση πέτυχε ο Αστέρας Ευελπίδων, με τους Athens να μην μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των νικητών.MVP του αγώνα ο Μαγκώνης Θανάσης με 25 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ 7 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι ο Μαγκώνης Βασίλης 0-2  για των Αστέρα Ευελπίδων.Ισοφάρισε ο Τσίπρας 2-2 για τους Athens Supergrungers .Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 2-10 με 4 πόντους ο Ευθυμιάδης και ο Μαγκώνης Θανάσης .Ο Θεοδώρου και ο Αϊβαλιώτης μείωσαν σε 6-10 για να πετύχουν ο Χαρτοκόλλης και ο Ευθυμιάδης με λει-απ και σουτ για το 6-14.Ο Κατσαμπάνης και ο Θεοδώρου με λει-απ  πέτυχαν το 10-14 ,με το δεκάλεπτο να τελειώνει 10-16 με σουτ ο Μαγκώνης Βασίλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσίπρας από το low post και ο Θεοδώρου με λει-απ για το 14-16 για τους   Athens Supergrungers .Ο Μαγκώνης Θανάσης με τρίποντο έκανε το 14-19 για των Αστέρα.Ο Θεοδώρου με λει-απ και ο Κούρτης με 2/2 βολές για οτ 18-19 .Ο Χαρτοκόλλης με 2 τρίποντα για το 18-25.Ο Αϊβαλιώτης με 1/2 βολές για το 19-25.Με σερί 0-10 το σκορ έγινε 19-35 με τρίποντο ο Σκλήρης, με τρίποντο και από κλεψιμο το λει-απ  ο Μαγκώνης Θανάσης  και με ντράιβ ο Ευθυμιάδης .Το δεκάλεπτο τελείωσε 26 -35 με κλέψιμο και λει-απ ο Κούρτης και με τρίποντο και λει-απ ο Τσίπρας.

Τρίτο δεκάλεπτο και με τρίποντο  ο Κούρτης μείωσε σε 29-35 για τους Athens Supergrungers .Ο Ευθυμιάδης με 1-1 βολή ,με λει-απ ο Μαγκώνης Θανάσης,με 2/2 βολές ο Μαγκώνης Βασίλης και με 1/2 βολές ο Ευθυμιάδης.Ο Θεοδώρου με 2/2 βολές και ο Κούρτης με σουτ για το 33-41.Με ντράιβ ο   Μαγκώνης Βασίλης και με λει-απ ο Μαγκώνης Θανάσης έγραψαν το 33-45.Με 2/2 βολές ο Αϊβαλιώτης πέρυχε το 35-45.Ο Μαγκώνης Θανάσης με ΚΑΡΦΩΜΑ και με μπομπίτα ο Σκλήρης για το 35-49.Το δεκάλεπτο τελείωσε 38-49 με hook ο Τσίπρας και με 1/2 βολές ο Κούρτης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σκλήρης με σουτ έκανε το 38-51 για των Αστέρα.Ο Σταθόπουλος με σουτ πέτυχε το 40-51 για τους Athens Supergrungers .Ο Ευθυμιάδης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ και ο Κατσαμπάνης με φόλοου για το 42-53.Με τρίποντο ο Μαγκώνης Θανάσης έγραψε το 42-56.Με τον Τσίπρα με λει-απ για το 44-56.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαγκώνης Βασίλης το 44-58,με τον Τσίπρα να σκοράρει το 46-58.Με γκολ φάουλ ο Χαρτοκόλλης για το 46-61.Ο Κούρτης με λει-απ πέτυχε το 48-61.Ξανά ο Χαρτοκόλλης με λει-απ για το 48-63.Ο Αϊβαλιώτης το 50-63 και ο Μαγκώνης Θανάσης το 50-65.Με τρίποντο ο Κατσαμπάνης το 53-65 .Ο Καραχρήστος με γκολ φάουλ και ο Μαγκώνης Θανάσης με λει-απ για το 53-70.Το ματς ολοκληρώθηκε 54-70 με 1/2 βολές από τον Θεοδώρου.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαγκώνης Βασίλης με 10 πόντους,3 ριμπάουντ ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα και ο Σκλήρης με 7 πόντους,7 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τσίπρας με 13 πόντους,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Αϊβαλιώτης με 7 πόντους,7 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

13Σκλήρης Σπυρίδων700022100.01425.0707210212
17Mindaugas Vaiciunas0000040.000034701013