23.5%
71.4%
40.8%
12.0%

Σε ένα ματς με τρομερή εξέλιξη και αρκετή ένταση οι Κένταυροι κατάφεραν να δραπετεύσουν με τη νίκη κόντρα στους Athens Supergrungers με 51-59, χάρη στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο το οποίο έκαναν. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Καριώτης με 7 πόντους, 15 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καριώτης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Κένταυρους, ο Θεοδώρου απάντησε με δύο δικά του καλάθια και έβαλε μπροστά τους Athens Supergrungers με 4-2, 4-4 με σουτ μέσης απόστασης από τον Αδαμάκη, 7-4 με μια βολή του Μπιρζαμάνη και ακόμη ένα καλάθι του Θεοδώρου, 7-5 με βολή του Παπαδιά, 9-5 από τον Κυριαζόπουλο, 9-10 με 0-5 σερί οι Αδαμάκης και Παπαδιάς, 11-10 από τον Κατσαμπάνη και νέο δίποντο του Παπαδιά για το τελικό 11-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θεοδώρου με τρίποντο έγραψε το 14-12, ο Αδαμάκης ισοφάρισε σε 14-14, 17-14 με μια βολή του Θεοδώρου και ένα καλάθι του Μπιρζαμάνη, 17-18 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Καλογερόπουλου, 19-18 ο Μπιρζαμάνης, 19-20 από τον Καριώτη, 23-20 με ένα καλάθι του Μπιρζαμάνη και ένα του Κατσαμπάνη, 23-22 από τον Καριώτη, 29-22 με 6-0 σερί οι Θεοδώρου και Κωνσταντιλιέρης και δίποντο του Τσέλιου στο μπαζερ για το 29-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Καριώτης και Παπαδιάς μείωσαν σε 29-27, ο Μπιρζαμάνης έβαλε καλάθι για το 31-27, 31-29 ο Αδαμάκης, 33-29 από τον Κατσαμπάνη, 33-32 ο Αδαμάκης με τρίποντο, 36-32 από τον Κωτσάκη, 36-35 ο Ρέντας με νέο τρίποντο για τους Κένταυρους, 37-35 με βολή του Μπιρζαμάνη, 37-46 με 0-11 σερί οι Καλογερόπουλος, Παπαδιάς, Ρέντας και Τσέλιος και μια βολή του Κωνσταντιλιέρη για το τελικό 38-46 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Καλογερόπουλος σκόραρε για το 38-48, ο Μπιρζαμάνης απάντησε για το 40-48, 40-50 από τον Ρέντα, 45-50 με 5-0 σερί οι Μπιρζαμάνης και Θεοδώρου, 45-54 από τους Καλογερόπουλο και Αδαμάκη, 47-54 ο Θεοδώρου, 47-56 ο Αδαμάκης με δίποντο, 48-56 από τον Τσέλιο, 48-58 ο Ρέντας, 51-58 με τρίποντο του Κωτσάκη και βολή του Τσέλιου για το τελικό 51-59 του παιχνιδιού.

Για τους Κένταυρους, πέρα από τον Καριώτη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παπαδιάς με 12 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Θεοδώρου με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.