9.1%
43.8%
20.7%
0.0%

Ματς για γερά νεύρα (και για όσους το παρακολούθησαν) αποδείχθηκε το παιχνίδι των Athens Supergrungers με την Μ.Κ.Ο., γεγονός που αποδεικνύεται και από το φτωχό σκορ 25-19, υπέρ των πρώτων. Σε όλο τον αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ιδιαίτερα άστοχες και υπέπεσαν σε πολλά λάθη. Ο νικητής ουσιαστικά κρίθηκε στην τρίτη περίοδο, όπου οι παίκτες της Μ.Κ.Ο. δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το επιμέρους σκορ ήταν 5-0 για τους Supergrungers. Στην τελευταία περίοδο, οι νικητές διατήρησαν τη μικρή διαφορά από τους αντιπάλους τους και πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, πιάνοντας την Μ.Κ.Ο. στη βαθμολογία στο 5-8.

Έναρξη στο ματς με τις δύο ομάδες να ξεκινούν νευρικά. Ο Σωτηρόπουλος άνοιξε το σκορ (0-2) και με 1/2 βολές ο Κατσούλης έκανε το 0-3. Ο Αϊβαλιώτης μείωσε σε 2-3 και ο Κατσούλης έκανε το 2-6. Οι Κατσαμπάνης και Καλτσάς μείωσαν σε 5-6 και ξανά ο Κατσούλης για το 5-8, με το οποίο έκλεισε η πρώτη περίοδος.

Στη δεύτερη περίοδο, η κατάσταση δε διαφοροποιήθηκε με το ημίχρονο να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες. Δεληγιάννης και Κατσούλης έκαναν το 5-11 και με σερί 6-0 από τους Κατσαμπάνη και Καλτσά οι Supergrungers ισοφάρισαν (11-11), πριν λήξει το ημίχρονο.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια με την επιθετική δυστοκία των δύο ομάδων να συνεχίζεται και την Μ.Κ.Ο. να μην καταφέρνει να σκοράρει στην τρίτη περίοδο. Τους μοναδικούς πόντους πέτυχαν ο Κωνσταντιλιέρης, ο Αϊβαλιώτης και ο Θεοδώρου για το 16-11.

Τέταρτη, και τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Μ.Κ.Ο. να ξυπνούν στην επίθεση αλλά να μην καταφέρνουν να επιστρέψουν στο ματς. Ο Σωτηρόπουλος στον αιφνιδιασμό σημείωσε το 16-13 και ο Αϊβαλιώτης με μεγάλο τρίποντο σκόραρε για το 19-13. Έπειτα, η Μ.Κ.Ο. μείωσε σε 19-17 δια χειρός Κατσούλη και Σωτηρόπουλου, αλλά οι Θεοδώρου και Κωνσταντιλιέρης έφεραν τη διαφορά στο +6 (23-17). Ο Κατσούλης μείωσε με μία βολή σε 23-18 και οι Καλτσάς και Θεοδώρου, επίσης από τις βολές, πέτυχαν το 25-18. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε στο 25-19, με μία εύστοχη βολή του Μαρσέλου, με τους Supergrungers να παίρνουν σπουδαία νίκη.

Το βραβείο του MVP μοιράστηκαν οι Κωνσταντιλιέρης, Κατσαμπάνης και Αϊβαλιώτης, ενώ από την Μ.Κ.Ο. κανείς δεν κατάφερε να βγει μπροστά σε ένα πολύ φτωχό επιθετικά παιχνίδι.