6.9%
50.0%
51.4%
30.0%

Η Partouzan πήρε μια πολυ σημαντική νίκη για να ανέβει στο 8-8 κερδίζοντας ακόμη λίγο έδαφος για την είσοδο της στα Playoffs της Silver. Οι Athens Supergrungers μπήκαν καλά στο παιχνίδι, κόντραραν για αρκετή ώρα την Partouzan, όμως στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίχτες του Δημήτρη Καραδήμα ήταν τρομερά εύστοχοι και πήραν τη νίκη με 58-29. MVP του αγώνα ήταν ο Σπύρος Κομτομίχαλος με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αϊβαλιώτης ξεκίνησε το ματς με ένα προσωπικό 0-4, ο Κομτομίχαλος μείωσε σε 2-4, 2-6 ο Κωνσταντιλιέρης, 7-6 με 5-0 του Ζησιάδη, 7-8 από τον Θεοδώρου και νέο καλάθι του Κομτομίχαλου για το τελικό 9-8 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Partouzan έκανε δυνατή εκκίνηση με τους Κομτομίχαλο, Πνευματικό και Ζησιάδη να γράφουν 8 πόντους σερί για το 17-8, οι Κούρτης, Αϊβαλιώτης και Θεοδώρου απάντησαν με 0-5 για το 17-13, 18-13 ο Καψής με μια βολή, 18-14 από τον Αϊβαλιώτη με τον ίδιο τρόπο, 21-14 με τρίποντο του Ζησιάδη και ξανά απάντηση από τους Athens Supergrungers, με τον Κούρτη αυτήν τη φορά, για να κλείσουμε ημίχρονο με σκορ 21-17 υπέρ της Partouzan.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Καρατζάς, Κομτομίχαλος και Ζησιάδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 27-17, 27-21 οι Κούρτης και Κατσαμπάνης, 31-21 με τους Λεκό και Κομτομίχαλο να βάζουν από ένα καλάθι ξανά και 31-23 από τον Τριάντη για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο στο παιχνίδι.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Λεκός έβαλε καλάθι για το 33-23, ο Θεοδώρου μείωσε με μια βολή σε 33-24, 51-24 με ένα απίστευτο 18-0 σερί οι Λεκός, Κομτομίχαλος, Ηλιάδης, Πνευματικός και Παυλόπουλος, 51-26 ο Κούρτης, 54-26 ο Παυλόπουλος με ένα εύστοχο σουτ τριών πόντων, 54-29 ο Κούρτης και δύο συνεχόμενα καλάθι του Καψή για να γραφτεί το τελικό 58-29 του αγώνα.

Για την Partouzan, πέρα από τον Κομτομίχαλο, πολύ καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Ζησιάδης με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, Παυλόπουλος με 7 πόντους, 7 ριμπάουντ και Πνευματικός με 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Athens Supergrungers ξεχώρισε ο Κούρτης με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και ο Αϊβαλιώτης με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ.