14.3%
42.9%
29.4%
23.1%

B.C. Abla vs Airball B.C 52-41. Την τέταρτη νίκη της πανηγύρισε η Αbla, που παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 18-29,στο 2ο ημίχρονο ανέβασαν στροφές και στο φινάλε του αγώνα με σερί 9-0 πήραν το ροζ φύλλο. Mvp του αγώνα ο Μακρής με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 7 κλεψίματα!

Το ματς ξεκίνησε με γκολ φάουλ ο Μακρής και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σουτεμένογλου,5-0 η Abla.
Ο Ρούσσος με τρίποντο και ο Κυρούδης με λει-απ στον αιφνιδιασμό ισοφάρισαν 5-5 η Airball. Ο Σωτηρόπουλος με σουτ πέτυχε το 7-5 και ο Μουμούρης ισοφάρισε 7-7. Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-7 με σουτ από την γωνία και με τρίποντο ο Κατσάτσος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και η Airball μείωσε 12-11 με τον  Κυρούδη. Ο Ορνεράκης σκόραρε το 14-11 για την Abla. Ο Παπαδοπούλης με λει-απ και ο Κυρούδης με 4 πόντους του έγραψαν το 14-17. Ο Σουτεμένογλου #απι το ζωγραφιστό πέτυχε το 16-17 και ο Κυρούδης με τρίποντο έκανε το 16-20. Ο Μακρής 2/2 βολές το 18-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε 18-26 με 2 τρίποντα ο Μουμούρης.

Τρίτο δεκάλεπτο και η Airball με τρίποντο που πέτυχε ο Τσάκαλης ξέφυγαν 18-29. Με σερί 12-0 η Abla έκανε την ανατροπή και πέρασε μπροστά στο σκορ με 30-29,αρχικά ο Σέμπογλου με 4 πόντους του, ο Σωτηρόπουλος με 4 πόντους του, με τρίποντο ο Σουτεμένογλου και με 1/2 βολές ο Κατσάτσος. Ο Μουμούρης με 1/2 βολές και ο Καραχρήστος με σουτ από την γωνία έγραψαν το 30-32. Ο Εγγλέζος μετά από κλέψιμο ισοφάρισε 32-32. Ο Κυρούδης με 2/2 βολές το 32-34 και ο Μακρής με 4 πόντους του το 36-34. Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-37 με εκπληκτικό Buzzer τρίποντο ο Καραχρήστος από το κέντρο του γηπέδου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σουτεμένογλου και ο Μακρής με σουτ πέτυχαν το 40-37 για την Abla. Η Airball με τον εξαιρετικό Κυρούδη να σκόραρει με σουτ το 40-39. Ο Σουτεμένογλου με σουτ και ο Εγγλέζος με 1/2 βολές έγινε το 43-39. Ο Μουμούρης μέτα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 43-41. Η Abla με εξαιρετική άμυνα στα τελευταία λεπτά και με σερί 9-0 έγραψαν το τελικό 52-41. Αρχικά ο Μακρής με 3/4 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Σουτεμένογλου με λει-απ και ο Μακρής με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Σουτεμένογλου με 13 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Σέμπογλου με 4 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κυρούδης με 17 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο και ο Μουμούρης με 11 πόντους με 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.