25.0%
33.3%
24.1%
0.0%

Η B.C. Abla κέρδισε με 60-31 τους Han Yolo για να ανέβει στο 7-7 και να τους ρίξει στο 6-8, μετά από ένα παιχνίδι στο οποίο οι νικητές κυριάρχησαν με την άμυνά τους σε όλη τη διάρκειά του. Μεγάλο ματς από τον Μπελεχάκη με 25 πόντους και 9 ριμπάουντ, διψήφιος ο Ορνεράκης, ντεμπούτο/επιστροφή στη λίγκα για τον Ρηγόπουλο!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρίποντο του Ρηγόπουλου για την B.C. Abla για να απαντήσει ο Γουλιέλμος. Ο Ρηγόπουλος με τον Σωτηρόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 9-2, με τον Γουλιέλμο να απαντά ξανά και το δεκάλεπτο να κλείνει από τρίποντο του Ορνεράκη στην εκπνοή, 12-4. Στη 2η περίοδο ο Μπελεχάκης σκόραρε για τρεις, με τον Δημακόπουλο να μειώνει σε 15-6. Ο Μπελεχάκης σκόραρε ξανά, για να έρθει ο Μακριδάκης (ήρθε στο τέλος της πρώτης περιόδου στο γήπεδο) και να μειώσει σε 17-9. Ο Ορνεράκης με τον Μπελεχάκη έφεραν την ομάδα τους στο 21-9, με τον Μακριδάκη να απαντά για το 21-11, πριν κλείσει ο Μπελεχάκης το ημίχρονο στο 23-11, φτάνοντας τους 9 από τους 11 πόντους της ομάδας του στο 2ο δεκάλεπτο.

Στην 3η περίοδο ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Ρηγόπουλος με βολές έφεραν το ματς στο 28-11, με τον Μακριδάκη να μειώνει σε 28-13. Ο ίδιος σκόραρε και για το 29-15, με τον Μπελεχάκη να γράφει κι άλλο τρίποντο και τον Σωτηρόπουλο να σκοράρει για το 34-15. Ο Μακριδάκης απάντησε, με τον Δημακόπουλο να φέρνει το ματς στο 34-19, πριν γράψει δύο τρίποντα κι ένα δίποντο ο Μπελεχάκης κι άλλους 4 πόντους οι Σωτηρόπουλος και Ορνεράκης για το 46-19 της ομάδας τους με 12-0 σερί. Ο Γουλιέλμος έκλεισε το δεκάλεπτο στο 46-20, με τον Μακριδάκη να σκοράρει για το 46-22 στην 4η περίοδο. Ο Εγγλέζος έβαλε βολές, ο Κατσάτσος σκόραρε και ο Μονέος έφερε το ματς στο 55-22, με τον Γουλιέλμο και τον Δημακόπουλο να απαντούν για το 52-26. Ο Ορνεράκης με τον Μπελεχάκη και τον Ρηγόπουλο έγραψαν το 59-26 στη μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα (+33) για να απαντήσει ο Δημακόπουλος για το 59-29, πριν κλείσει ο αγώνας από τον Γουλιέλμο στο 60-31.

Για τους νικητές ο Μπελεχάκης είχε 25 πόντους, 9 ριμπάουντ με 5/15 τρίποντα, ο Ρηγόπουλος 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Ορνεράκης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Σωτηρόπουλος 7 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 τάπες. Για τους Han Yolo ο Μακριδάκης είχε 13 πόντους, 3 κλεψίματα, ο Γουλιέλμος 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, ο Δημακόπουλος 9 πόντους, 7 ριμπάουντ.