16.7%
50.0%
31.5%
10.7%

Σε ένα αρκετά αμφίρροπο παιχνίδι η Abla θα καταφέρει να πετύχει μια δύσκολη νίκη απέναντι στα πολύ μαχητικά Petralona. Η Abla χρησιμοποιώντας άμυνα ζώνης από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα θα δυσκολέψει την δημιουργία στους αντιπάλους της και θα φτάσει έτσι στην νίκη. MVP ήταν ο Σουτεμένογλου που σημείωσε 20 πόντους με 10 ριμπάουντ.

Το σκορ θα ανοίξει για τα Πετράλωνα ο Καρανδρέας για να απαντήσει η Abla με σερί 7-0, κάνοντας το 7-2. Τα Πετράλωνα με ένα επιμέρους 2-11 θα προηγηθεί με 9-13, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με σκορ 11-13, έπειτα από εύστοχο σουτ μέσης απόστασης του Μακρή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Πετράλωνα θα χτίσουν μικρή διαφορά με δύο καλάθια των Καρανδρέα και Ευθυμιάδη, με το σκορ να γίνεται 11-17. Με 8-0 σερί η Abla θα προηγηθεί εκ νέου με σκορ 19-17, ενώ Κρητικός με μια βολή και Μπάλος με ένα τρίποντο θα κάνουν το 19-21 και θα δώσουν προβάδισμα στα Πετράλωνα για τελευταία φορά στην αναμέτρηση. Με νέο σερί 6-0 η Abla θα προηγηθεί ξανά με σκορ 25-21, ο Κρητικός θα κάνει το 25-23, ενώ ο Φλίγκος με δύο βολές θα κάνει το 27-23. 27-25 από τον Καρανδρέα με το ημίχρονο να κλείνει με ακόμη δύο εύστοχες βολές του Φλίγκου και σκορ 29-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καρανδρέας θα ανοίξει το σκορ για το 29-27, ενώ η Abla θα κάνει το 35-27 τρέχοντας ένα σερί 6-0. Καταραχιάς με τρίποντο θα μειώσει σε 35-30, με τον Φλίγκο να ευστοχεί σε μια βολή για το 36-30 και ο Ευθυμιάδης θα μειώσει ξανά κάνοντας το 36-32. Ο Σουτεμένογλου θα κάνει το 38-32 για να απαντήσει ξανά ο Ευθυμιάδης για το 38-34 και στην συνέχεια η Abla με δυο καλάθια του Σουτεμένογλου και μια βολή του Κατσάτσου θα κάνουν το 43-34 φτάνοντας στην μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με τρίποντο του Καταραχιά κάνοντας το 43-37.

Ο Σουτεμένογλου στο ξεκίνημα του τετάρτου δεκαλέπτου θα κάνει το 46-37 με ένα τρίποντο, ενώ ο Καρανδρέας και ο Πλατής θα κάνουν το 46-41. Ο Ορνεράκης με 2 βολές θα κάνει το 48-41, θα μειώσει ο Ευθυμιάδης με μια βολή σε 48-42 και ο Μακρής θα κάνει το 50-42. Ο Πλατής με 4 προσωπικούς πόντους θα κάνει το 50-46 και ο Εγγλέζος θα ευστοχήσει από κοντά για το 52-46. 52-48 από τον Ευθυμιάδη, 54-48 από τον Φλίγκο και 54-50 από τον Πλατή. Ο Μακρής θα ευστοχήσει σε 2 βολές και ο Πλατής σε μία για το 56-51 ενώ το παιχνίδι θα τελειώσει με δυο βολές του Κατσάτσου και τελικό σκορ 58-51.