14.8%
52.6%
41.4%
20.0%

B.C. Abla vs Tomahawks 56-64.Μετά από ένα σκληρό αγώνα οι Tomahawks κατέκτησαν την νίκη,με τους Abla στο 4ο δεκάλεπτο να κάνουν την ανατροπή,πέρασαν μπροστά στο σκορ με 53-52(5.16)πριν το φινάλε.Οι νικητές στο τελευταίο πεντάλεπτο έδειξαν χαρακτήρα και με σερί 0-12 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 53-64(0:30). Mvp του παιχνιδιού ο Μέξας με 23 πόντους,15 ριμπάουντ,και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Μέξα και τον Θειακούλη να πετυχαίνουν το 0-4 για τους Tomahawks. Ο Μητσόπουλος με Hook  πέτυχε το 2-4 για τους Abla.Με σερί 0-8 το σκορ έγινε 2-12, ο Κουμάντος με 2/2 βολές και με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν ο Κουμπαράκης και ο Μέξας.Ο Παντρευτάκης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ μείωσε σε 4-12 και ο Κάρλος με σουτ το 4-14 .Ο Μητσόπουλος με σουτ, ο Κυρίτσος με 1/2 βολές και ο Ορνεράκης με τρίποντο σκόραραν το 10-14 για τους Abla .Με σουτ από την γωνιά ο Γώγολος πέτυχε το 10-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-16 ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μητσόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μέξας με 6 πόντους, από το ζωγραφιστό, με coast to coast και με 2/2 βολές έγραψε το 12-22 για τους Tomahawks . Απάντησαν με σερί 8-0 οι Abla και το σκορ έγινε 20-22 , αρχικά από το ζωγραφιστό ο Μακρής,με coast to coast ο Μητσόπουλος ,ξανά ο Μακρής με σουτ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ρενιέρης.Ο Κουμάντος με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 20-24 και ο Μακρής με σουτ το 22-24.Με τρίποντο ο Θειακούλης σκόραρε το 22-27 και ο Σωτηρόπουλος και ο Παντρευτάκης με 1/2 βολές έκαναν το 24-27.Ο Θειακούλης με 1/2 το 24-28 και ο Μητσόπουλος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 26-28.Ο Ανδριαδάκης σκοραρε το 26-30 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-30 με εύστοχο Hook του Παντρευτάκη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μακρής ισοφάρισε για τους Abla 30-30και ο Μέξας με γκολ φάουλ το 30-33 για τους Tomahawks. Με σουτ από την γωνιά ο Σωτηρόπουλος το 32-33 και ο Θειακούλης με τρίποντο το 32-36.Ο Μητσόπουλος με ντραιβ πέτυχε το 34-36 .Οι Tomahawks ξέφυγαν στο σκορ με σερί 0-8 34-44,αρχικά ο Ανδριαδάκης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ, με σουτ ο Γώγολος, ο Κάρλος με λει-απ και ο Γώγολος με coast to coast. Οι Abla μείωσαν σε 40-44 με τρίποντο ο Μακρής, 1/2 βολές ο Μητσόπουλος και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παντρευτάκης . Το δεκάλεπτο τελείωσε με τον Μέξα να σκοράρει και τους 6 πόντους τις ομάδος του για το 40-50.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Abla αιφνιδίασαν τους νεαρούς Tomahawks, αρχικά μείωσαν σε 47-50 ,ο Μητσόπουλος με σουτ από την γωνιά , τρίποντο ο Μακρής και ξανά ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές .Ο Ανδριαδάκης πέτυχε με Hook το 47-52 και η ανατροπή ήρθε στα μισά του δεκαλέπτου με 1/2 βολές ο Μητσόπουλος και λει-απ και ο Μακρής με τρίποντο έγραψαν το 53-52.Οι Tomahawks έδειξαν χαρακτήρα και με σερί 0-12 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 54-64,αρχικά ο Παπακωνσταντίνου Φραγκίσκος με Hook, ο Μέξας με 1/2 βολές, ξανά ο Παπακωνσταντίνου Φραγκίσκος σκόραρε με λει-απ, ο Μέξας ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ, ο Ανδριαδάκης από επιθετικό ριμπάουντ πέτυχε το καλάθι, με λει-απ ο Παπακωνσταντίνου Φραγκίσκος και με 1/2 βολές ο Μέξας. Το τελικό 56-54 διαμόρφωσε ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές και με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ανδριαδάκης με 8 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κοψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μητσόπουλος με 23 πόντους,6 ριμπάουντ,5 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Μακρής με 17 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.