26.1%
65.4%
36.8%
26.7%

Την δεύτερη του νίκη κατάφερε να πάρει ο Αστέρας Ευελπίδων, καθώς επικράτησε με 59-71 της Bacardi Tel Aviv σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι νικητές έκαναν τρομερό τρίτο δεκάλεπτο για να πάρουν τα ηνία στο ματς και να ανέβουν στο 2-2. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σπύρος Λάκουρας με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και 7 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μυρίλλος άνοιξε το σκορ στο ματς για την Bacardi Tel Aviv, ο Χαρτοκόλλης απάντησε με τρεις βολές και έβαλε μπροστά τον Αστέρα Ευελπίδων με 2-3, 4-3 από τον Αγγελιουδάκη, 4-5 με καλάθι του Μαγκώνη, 6-5 από τον Μπούχαλη, 6-6 με βολή του Μαγκώνη, 8-6 με καλάθι του Σκλαβενίτη, 8-9 με τρίποντο του Χαρτοκόλλη, 13-9 με ένα καλάθι του Μπούχαλη και ένα τρίποντο του Παναγιωτάκη, 13-10 από τον Κίγκα, 15-10 ο Παναγιωτάκης, 15-12 με βολές του Χαρτοκόλλη και νέο καλάθι του Μπούχαλη για το τελικό 17-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Μαγκώνης και Χαρμπαλής ισοφάρισαν το ματς σε 17-17, οι Παυλίδης, Παναγιωτάκης και Σκλαβενίτης απάντησαν με 7-0 σερί για το 24-17, 24-19 ο Ανδριόπουλος, 26-19 ο Μπούχαλης, 26-21 από τον Λάκουρα, 28-21 ξανά με δίποντο του Μπούχαλη, 28-24 με τρίποντη απάντηση του Χαρτοκόλλη, 37-24 με 9-0 σερί οι Μπούχαλης, Παυλίδης, Μυρίλλος και Παναγιωτάκης και καλάθι από τον Χαρμπαλή για το τελικό 37-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μαγκώνης μείωσε σε 37-28, ο Μπούχαλης απάντησε για το 39-28, 39-31 με μια βολή και ένα καλάθι του Λάκουρα, 41-31 ο Μπούχαλης, 41-45 με ένα τρομερό 0-14 σερί οι Λάκουρας, Μαγκώνης και Χαρτοκόλλης, 44-45 με τρίποντο του Παυλίδη, 44-52 με σκορ από τους Κίγκα, Χαρτοκόλλη και Λάκουρα, 47-52 ο Μπούχαλης, 47-57 ξανά από τους Κίγκα και Λάκουρα και νέο τρίποντο του Μπούχαλη για το τελικό 50-57 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο. Μπούχαλης μείωσε σε 52-57, 52-64 με 0-7 σερί οι Μαγκώνης, Λάκουρας και Χαρτοκόλλης, 54-64 ο Παναγιωτάκης, 54-68 με ένα καλάθι του Ανδριόπουλου και ένα του Μαγκώνη, 59-68 με απάντηση από τους Παυλίδη και Μπούχαλη και μια βολή του Χαρμπαλή, μαζί με ένα καλάθι του Περιπάνου για το τελικό 59-71 του παιχνιδιού.

Για τον Αστέρα Ευελπίδων, πέρα από τον Λάκουρα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Χαρτοκόλλης με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισε ο Μπούχαλης με 26 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.