24.1%
42.9%
41.2%
23.8%

Bacardi Tel Aviv vs Έμπυροι Β.C. 53-58.Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι οι Έμπυροι κέρδισαν τους Bacardi Tel Aviv.Το ματς κρίθηκε πραγματικά στις λεπτομέρειες και στις χαμένες βολές οι Bacardi είχαν 2/9 στο τελευταίο λεπτό και οι Έμπυροι 4/12. Mvp του αγώνα ο Μαυρόγιαννης με 14 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δεμέτης 0-2 οι Έμπυροι. Ο Αγγελιουδάκης με σουτ ισοφάρισε 2-2 για τους Bacardi Tel Aviv. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαυρόγιαννης, ο Χρόνης με σουτ και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Μαυρόγιαννης το 2-9.Ο Κούκας με σουτ το 4-9 και ο Βιτωράτος με τρίποντο και ο Χρόνης με σουτ το 4-14.Ο Αγγελιουδάκης με γκολ φάουλ και ο Δενδρινός με ντραιβ μείωσαν σε 9-14.Ο Κολοβός και ο Δεμέτης σκόραραν το 9-18.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Bacardi να μειώνουν 17-18,αρχικά ο Παναγιωτάκης με γκολ φάουλ, ο Δενδρινός με 2/2 βολές και ξανά ο Παναγιωτάκης με τρίποντο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Bacardi πέρασαν μπροστά στο σκορ με 21-18 με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ ο Παναγιωτάκης. Ο Βιτωράτος με 2/3 βολές το 21-20 για τους Έμπυρους. Ο Αγγελιουδάκης με 1/2 βολές το 22-20 και ο Βιτωράτος με τρίποντο το 22-23.Ο Δενδρινός σκόραρε με σουτ από την γωνιά το 24-23.Με 4 πόντους του ο Θεοχαρόπουλος, από επιθετικό ριμπάουντ και με σουτ από την γωνιά και ο Χρόνης με 1/2 βολές έγραψαν το 24-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε 26-28 με σουτ από το High post ο Μουστακαλής.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Bacardi έτρεξαν σερί 10-0 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 36-28 ,ο Παναγιωτάκης με 1/2 βολές, ο Δενδρινός με 2 κολλητά τρίποντα, ο Παναγιωτάκης με 1/2 βολές και με λει-απ ο Δενδρινός. Ο Μαυρόγιαννης με ντραιβ μείωσε 36-30 για τους Έμπυρους. Ο Δενδρινός με 1/2 βολές το 37-30 και ο Χρόνης με τρίποντο και με 2/2 βολές το 37-35.Ο Δενδρινός με τρίποντο έγραψε το 40-35 και το δεκάλεπτο τελείωσε 40-36 με 1/2 βολές ο Βιτωράτος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Έμπυροι πέρασαν μπροστά στο σκορ με 40-43 ,με τρίποντο ο Βιτωράτος, ο Μαυρόγιαννης με ντραιβ και ο Χρόνης με σουτ.Ο Ραμαντάνης σκόραρε το 42-43 για τους Bacardi. Ο Μαυρόγιαννης με τρίποντο και με 2/2 βολές έγραψε το 42-48 και ο Παναγιωτάκης με τρίποντο μείωσε 45-48.Ο Κολοβός με 2/2 το 45-50 και ο Μουστακαλής με τρίποντο το 48-50.Ο Βιτωράτος με ντραιβ και ο Τσάκαλος με σουτ από την γωνιά πέτυχαν το 48-54(0:54).Ο Δενδρινός με 1/3 βολές (0:47)το 49-54 και ο Βιτωράτος με 1/2 βολές (0:28)το 49-55.Ο Αγγελιουδάκης με τρίποντο το 52-55(0:20).Ο Χρόνης και ο Κολοβός είχαν 0/2 βολές (0:18)(0:13).Οι Bacardi είχαν 0/2 βολές με τον Ραμαντάνη (0:15)άστοχο τρίποντο ο Παναγιωτάκης (0:08)και ο Αγγελιουδάκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ είχε 0/2 βολές (0:06).Ο Μουστακαλής το επιθετικό ριμπάουντ και με 1/2 βολές το 53-55.Το τελικό 53-58 πέτυχε ο Γαϊτανής με 1/2 βολές(0:05)και ο Μαυρόγιαννης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και ο Γαϊτανής με 2/2 βολές σφράγισε την νίκη για την ομάδα του.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Βιτωράτος με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Χρόνης με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 εντυπωσιακό κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δενδρινός με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παναγιωτάκης με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.