0.0%
66.7%
34.2%
14.7%

Οι Carnavaliers κέρδισαν με 45-51 την Bacardi Tel Aviv για να ανέβουν στο 2-2 στη βαθμολογία μετά από ένα κλειστό παιχνίδι στο οποίο μίλησαν οι άμυνες και η φρεσκάδα των Carnavaliers στο τέλος, που με τον Παυλίδη να κάνει εξαιρετικό 4ο δεκάλεπτο έτρεξαν ένα 5-17 για τη νίκη, ρίχνοντας την Bacardi Tel Aviv στο 1-3.

Το ματς ξεκίνησε με δύο τρίποντα του Δεληγιάννη, για να απαντήσει ο Κούκας με 6 πόντους για την ισοφάριση. Ο Τσουκαρέλλας με τον Μυλωνά και τον Καλόγηρο έφεραν τους Carnavaliers στο 6-15, στη μεγαλύτερη διαφορά τους στο ματς, αλλά ο Κτιστάκης με τον Παναγιωτάκη και τον Αθανασόπουλο έτρεξαν ένα 8-0 ως το δεκάλεπτο για το 14-15.

Το σερί της Bacardi Tel Aviv συνεχίστηκε και στη 2η περίοδο, ο Κτιστάκης με 6 πόντους έφερε το ματς στο 20-15 και το σερί της ομάδας του στο 14-0. Ο Τσουκαρέλλας το διέκοψε και με βολές από Παυλίδη και Δεληγιάννη οι Carnavaliers προσπέρασαν στο 20-21. Ο Παναγιωτάκης απάντησε για το 24-21, με τον Μυλωνά αρχικά να μειώνει και στη συνέχεια με τρίποντο μετά το καλάθι του Κούκα να ισοφαρίζει το ματς στο 26-26, για να έρθει ο Μουστακαλής για το 28-26 του ημιχρόνου.

Στην 3η περίοδο ο Κούκας με τον Παναγιωτάκη σκόραραν για το 32-26 της Bacardi Tel Aviv, με τον Παπανικολάου να σκοράρει για το 32-28 και το 35-30 μετά την απάντηση του Παναγιωτάκη. Ο Τσουκαρέλλας έφερε το ματς στους 3 πόντους, αλλά ο Κτιστάκης σκόραρε για το 37-32. Ο Παυλίδης απάντησε για το 37-34, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Κούκα στο 40-34 για την Bacardi Tel Aviv.

Στην 4η περίοδο ο Παναγιωτάκης σκόραρε για το 42-34 στη μεγαλύτερη διαφορά της Bacardi Tel Aviv στον αγώνα, αλλά η συνέχεια ανήκε στους Carnavaliers. Ο Ερτέκογλου με τον Παυλίδη μοιράστηκαν 8 πόντους σε ένα 0-8 για την ισοφάριση, με τον Κτιστάκη να κρατά μπροστά την ομάδα του στο 45-42 στα 2:10 για το φινάλε. Ο Μυλωνάς απάντησε αμέσως με τρίποντο, με τον Παυλίδη να γράφει καλάθι και φάουλ για το 45-48 στο 1:27. Κλέψιμο για τους Carnavaliers και επιθετικό ριμπάουντ για να ψαλιδίσουν το χρόνο έστω και χωρίς σκορ ως τα 35 δευτερόλεπτα. Η Bacardi Tel Aviv είχε άστοχη επίθεση στα 20 δευτερόλεπτα, ο Μυλωνάς 2/2 βολές αμέσως μετά για το 45-50, η Bacardi Tel Aviv χαμένο τρίποντο και ο Παυλίδης σφράγισε το ματς με μια βολή, 45-51.

Για τους νικητές ο Μυλωνάς είχε 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Δεληγιάννης 7 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Παυλίδης 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τσουκαρέλλας 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για την Bacardi Tel Aviv ο Κούκας είχε 12 πόντους και 20 ριμπάουντ, ο Παναγιωτάκης 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Κτιστάκης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ.