35.3%
52.2%
34.0%
29.2%

Οι Bacardi Tel Aviv κέρδισαν τους Duncan Donuts και έκαναν το 3-0 στο πρωτάθλημα, με τελικό σκορ 69-65. Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος, καθώς οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Οι Bacardi Tel Aviv ξέφυγαν μόνο στην τρίτη περίοδο με 14 πόντους αλλά οι Duncan Donuts δεν παρέδωσαν τα όπλα και έφτασαν μέχρι και το – 2 με 1,30 λεπτό πριν τη λήξη του ματς αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Τσέλιγκα να σκοράρει για τρεις για τους Duncan Donuts. Με δύο δίποντα απάντησαν οι Bacardi Tel Aviv δια χειρός Αγγελιουδάκη και Παναγιωτάκη. Σερί 0-8 έτρεξαν οι Duncan Donuts με πέντε πόντους του Αλοΐζου και ένα ακόμη τρίποντο του Τσέλιγκα για το 4-11. Με 4-0 σερί απάντησαν οι Bacardi Tel Aviv με τον Σουβλέρη και τον Κτιστάκη να σημειώνουν από ένα δίποντο. Δύο βολές πέτυχε ο Αλοΐζος για το 8-13, με τον Μιχαηλίδη να απαντάει με μία. Με τον ίδιο τρόπο σκόραρε και ο Τσέλιγκας κάνοντας το 9-14.Το πρώτο τρίποντο του Σουβλέρη στο ματς μείωσε στο -2 και το 12-14 για τους Bacardi Tel Aviv, ο Τσέλιγκας όμως ευστόχησε ξανά σε δίποντο και ανέβασε τη διαφορά στο +4. Ένα τρίποντο του Δενδρινού και μία βολή του Κτιστάκη έκαναν το 16 όλα λίγο πριν τη λήξη του ματς. Ο Χριστοδούλου για τους Duncan Donuts πέτυχε νέο τρίποντο για τον τελικό σκορ περιόδου 16-19.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τον Δενδρινό να σημειώνει δύο βολές και να μειώνει στον πόντο. Το δίποντο του Γούλα ανέβασε πάλι διαφορά στο +3 και το 18-21 υπέρ των Duncan Donuts. Σερί 6-0 έτρεξαν οι Bacardi Tel Aviv με εύστοχα δίποντα από τον Μιχαηλίδη, τον Γυρούκη και τον Σουβλέρη για το 24-21. Με 0-4 σερί απάντησαν και οι Duncan Donuts δια χειρός Σκαμάγκου. Την ισοφάριση για τους Bacardi Tel Aviv έκανε ο Αγγελιουδάκης αλλά ο Σκαμάγκος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με μία βολή, με τους Duncan Donuts να πετυχαίνουν ακόμη ένα δίποντο για το 26-29 που θα ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε και οι Bacardi Tel Aviv μπήκαν με άγριες διαθέσεις στο γήπεδο. Έτρεξαν ένα σερί 16-0 και από το -3 βρέθηκαν στο +13 και το 42-29. Ο Σουβλέρης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 7 πόντους και από τέσσερις πέτυχαν ο Αγγελιουδάκης και ο Μιχαηλίδης. Με δικό τους σερί 0-8 οι Duncan Donuts μείωσαν στο -5 και το 42-37. Ο Γκρούτσης πέτυχε πέντε πόντους με τον Αλοΐζο να συμπληρώνει άλλους 3. Νέο 7-0 σερί για τους Bacardi Tel Aviv με δύο βολές του Αγγελιουδάκη και 5 πόντους του Σουβλέρη για το 49-37. Αλοϊζος και Τσέλιγκας μείωσαν στο -7 και το 49-41 αλλά ο Μιχαηλίδης με δύο βολές και ο Κτιστάκης με μία, ολοκλήρωσαν την τρίτη περίοδο στο 52-41 υπέρ των Bacardi Tel Aviv.

Τέταρτη και τελευταία περίοδος του ματς και ο Μοσχολιός πέτυχε δίποντο για τους Duncan Donuts. Με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Μιχαηλίδης για να έρθει σε επόμενη φάση ο Γκρούτσης και να κάνει το 54-45. Νέο δίποντο του Μιχαηλίδη για το 56-45, με τον Σκαμάγκο και των Μουζάκη να πετυχαίνουν από δύο δίποντα και να μειώνουν στο -7 και το 56-49. Η απάντηση ήρθε από τους Bacardi Tel Aviv με δίποντα από τον Κτιστάκη και τον Αγγελιουδάκη και το + 11 (60-49). Η βολή του Αλοΐζου και νέο δίποντο του Μουζάκη, ο οποίος ήταν καυτός στην τέταρτη περίοδο, μείωσαν στο 60-52. Τη διαφορά σε διψήφιο ανέβασε πάλι ο Μιχαηλίδης για το 62-52. Ένα τρίποντο του Αλοΐζου και ένα δίποντο του Σκαμάγκου μείωσαν στο -5 την διαφορά και το 62-57. Η βολή του Σουβλέρη για τους Bacardi Tel Aviv μείωσε αρχικά αλλά νέο δίποντο του Σκαμάγκου, κατέβασε κι άλλο τη διαφορά στο 63-59. Το τρίποντο-μαχαίρια του Δενδρινού ήρθε για να κάνει το σκορ 66-59. Η απάντηση του Μοσχολιού για το -5 και το 66-61 δεν άλλαξε τα πράγματα αφού ο Κτιστάκης κέρδισε φάουλ και πέτυχε μία βολή. Με ζευγάρι βολών ο Μουζάκης έκανε το 67-63, με τον Γούλα να πετυχαίνει δύσκολο δίποντο στην επόμενη φάση και να μειώνει στο -2 μετά από πάρα πολύ ώρα και το 67-65. Στο 1,30 λεπτό που απέμενε οι δύο ομάδες ήταν ιδιαίτερα άστοχες και νευρικές με καμία να μην καταφέρνει να βρει σκορ. Ο Αγγελιουδάκης με lay-up από την baseline κέρδισε το φάουλ, το οποίο τον οδήγησε στη γραμμή της φιλανθρωπίας. Eκεί με ψυχραιμία ευστόχησε και στις δύο βολές και διαμόρφωσε το τελικό 69-65. Οι Duncan Donuts είχαν διπλή προσπάθεια για τρίποντο αλλά δεν ευστόχησαν σε καμία.

Δυνατό ματς με δύο αξιόλογους και ανταγωνιστικούς αντιπάλους το οποίο κρίθηκε εν τέλει στα τελευταία δευτερόλεπτα για τους Bacardi Tel Aviv MVP δεν ήταν άλλος από τον Μιχαηλίδη με 11 πόντους, 16 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 3 κοψίματα. Από κοντά και ο Αγγελιουδάκης με 12 πόντους, 5 ασίστ και 2 κοψίματα, με τον Σουβλέρη να πετυχαίνει 17 πόντους και να είναι ο πρώτος σκόρερ του ματς. Για τους Duncan Donuts σημαντική ήταν η προσφορά του Αλοΐζου με 9 πόντους και 10 ριμπάουντ καθώς και του Μοσχολιού με 7 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 κλεψίματα.