38.5%
36.8%
32.1%
16.7%

Bacardi Tel Aviv vs Gademians 52-50.Παρά το καλό ξεκίνημα,οι Gademians βρέθηκαν πίσω στο σκορ 40-29 στο τρίτο δεκάλεπτο .Οι Bacardi χαλάρωσαν και το ματς στα ίσα  47-47 (3:02)πριν το φινάλε.Οι νικητές με καθαρό μυαλό στο τέλος πανηγύρισαν την νίκη και γλυκοκοιτάζουν την πρώτη θέση του ομίλου.MVP του αγώνα ο Λάντζας με 8 πόντους,20 ριμπάουντ ,2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 6 κοψίματα.

Το ντέρμπι ξεκίνησε με τους Gademians και με τον Τριδήμα να πετυχαίνει το 0-4.Ισοφάρισε ο Παναγιωτάκη 4-4 για τους Bacardi. Ο Παπαδόπουλος το 4-6 ,με τον Κτιστάκη να φέρνει το ματς στα ίσα 6-6.Ξανά ο Παπαδόπουλος με σουτ το 6-8.Με τρίποντο ο Κτιστάκης πέτυχε το 9-8.Παππάς, Παπαδάκος και Καραγγέλης έγραψαν το 9-14.Με 2/2 βολές ο Δενδρινός και ο Λάντζας έκαναν το 13-14,με το δεκάλεπτο να τελειώνει με τρίποντο ο Γαλανός για το 13-17.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με τρίποντο ο Δενδρινός 16-17 για τους Bacardi. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τριδήμας το 16-19 για τους Gademians. Ο Δενδρινός με τρίποντο και ο Κτιστάκης με σουτ από την γωνία για το 21-19.Με 1/2 βολές ο Τριδήμας το 21-20 και ο Δενδρινός με 4 πόντους έγραψε το 25-20.Και πάλι ο Τριδήμας με 1/2 βολές για το 25-21 και ο Παναγιωτάκης με σουτ πέτυχε το 27-21.Ο Παππάς μείωσε σε 27-23 και ο Δενδρινός με hook το 29-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-25 με σουτ ο Παπαδόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Γυρούκης με σουτ πέτυχε το 31-25 για τους Bacardi. Ο Παππάς με σουτ και ο Καραγγέλης με hook έγραψαν το 31-29 για τους Gademians. Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 40-29 με 6 πόντους ο Δενδρινός και με τρίποντο ο Λάντζας.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-7 με 5 πόντους ο Παπαδόπουλος και ο Παππάς με σουτ για το 40-36.

Τελευταίο δεκάλεπτο και με σουτ από την γωνία μείωσε ο Παπασγουρίδης σε 40-38 για τους Gademians. Με 1/2 βολές ο Λάντζας έκανε το 41-38 για τους Bacardi. Ο Τριδήμας με σουτ το 41-40 και ο Δενδρινός με σουτ και ο Κτιστάκης με 1/2 βολές για το 44-40.Ο Κοζαδίνος με τρίποντο το 44-43.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λάντζας το 46-43.Ο Τριδήμας και ο Παπασγουρίδης με 1/2 βολές πέτυχαν το 46-45.Με 1/2 βολές ο Κτιστάκης το 47-45.Ισοφάρισε ο Κοζαδίνος με λει-απ για το 47-47.Ο Δενδρινός με 2/2 βολές (1:58) και ο Κτιστάκης το καλάθι (1:02)για το 51-47.Με τρίποντο ο Κοζαδίνος το 51-50(0:46). Tο τελικό 52-50 πέτυχε ο Κτιστάκης με 1/2 βολές(0:05,7). Ο Καραγγέλης στην τελευταία επίθεση του αγώνα ήταν άστοχος στο τρίποντο που επιχείρησε.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δενδρινός με 24 πόντους ,9 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Παναγιωτάκης με 9 πόντους ,6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Τριδήμας  με 11 πόντους,10 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κόψιμο,ο  Παππάς με 8 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο Παπασγουρίδης με 3 πόντους ,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.