15.4%
55.6%
31.6%
26.7%

Δύσκολο ματς με τις απουσίες να το κάνουν δυσκολότερο, αλλά τελικά οι Bacardi Tel Aviv κατάφεραν κερδίσουν με 58-59 τους Glory Road και να κατακτήσουν την κορυφή του ομίλου. MVP του αγώνα ήταν ο Αντρέας Δενδρινός με 23 πόντους, 11 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Στην πρώτη περίοδο οι Bacardi μπήκαν πιο δυνατά, έδειξαν να το θέλουν παραπάνω, και κατάφεραν να χτισουν διψηφια διαφορά κυρίως χάρη στην καλή άμυνα του Κτιστάκη πάνω στον Σεϊμένη. Ο Παναγιωτάκης έκανε το 0-2, ο Βαλτινός ισοφάρισε σε 2-2 και ο Κτιστάκης έβαλε ξανά μπροστά την Bacardi με 2-4. Ένα καλάθι του Βαλτινού και μια βολή του Σεϊμένη για το 5-4 και 0-6 από Αγγελιουδάκη, Κτιστάκη και Αγγελή για το 5-10. Άλλη μια βολή του Σεϊμένη για το 6-10 και 6-13 από τον Δενδρινό. Καλάθι ο Σεϊμένης για το 8-13 και 0-5 από Δενδρινό και Παναγιωτάκη για το τελικό 8-18 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Glory κατάφεραν να ανεβάσουν στροφές σε άμυνα και επίθεση, βρήκαν ρυθμό και μείωσαν αισθητά τη διαφορά. Ο Σεϊμένης έβαλε 4 πόντους για το 12-18, με τον Κτιστάκη να σημειώνει το 12-20 λίγο αργότερα. Ξανά Σεϊμένης για το 14-20 και Δενδρινός για το 14-22. Τρίποντο από τον Σάμι Χαμντάν για το 17-22, καλάθι από τον Παναγιωτάκη για το 17-24 και 5-0 από Σαχτούρη και Αλεξ Χαμντάν για το 22-24. Ο Κτιστάκης έκανε το 22-26, ο Αλεξ Χαμντάν μείωσε ξανά στο καλάθι (24-26) και ο Κτιστάκης σημείωσε το τελικό 24-28 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν καυτές, συνέχισαν το καλό τρέξιμο και τις σκληρές άμυνες για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο με την αγωνία να κορυφώνεται. Ο Αγγελιουδάκης έκανε το 24-30, ο Σεϊμένης μείωσε σε 27-30 και ο Κτιστάκης ανέβασε σε 27-32. Σάμι Χαμντάν και Σεϊμένης έδωσαν προβάδισμα με 33-32 στους Glory Road, για να απαντήσει ο Αγγελής με το 33-34. Τρίποντο ο Βαλτινός για το 36-34 και απάντηση από τον Δενδρινό για το 36-37, για να έρθει και μια βολή από τον Αγγελή για το 36-38. Το τελικό 38-38 του δεκαλέπτου σημειώθηκε από τον Σεϊμένη.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες έδειχναν συνεχώς τόσο πόσο ήθελαν τη νίκη. Οι Glory Road κυρίως για λόγους γοητρου, οι Bacardi Tel Aviv για την πρωτιά του ομίλου και τα διχτάκια μάτωναν συνεχώς. Ο Κτιστάκης έγραψε το 38-40 για να ακολουθήσουν 3 πόντοι του Σεϊμένη για το 41-40. Ο Γυρούκης ισοφάρισε σε 41-41, ο Καλλιτσάντσης έβαλε 2/2 βολές για το 43-41, για να απαντήσει με 4 δικούς του πόντους ο MVP για το 43-45. Σεϊμένης και Βαλτινός για έκαναν ένα 5-0 για το 48-45 και ξανά 4 πόντοι από τον Δενδρινό για το 48-49. Καλάθι του Βαλτινου για το 50-49, απάντηση από τον Αγγελή για το 50-51 και 54-51 από Καλλιτσάντση και Σεϊμένη. Ο Παναγιωτακης μείωσε σε 54-53, ακολούθησε αστοχο δίποντο από τους Glory και καλάθι προβάδισμα από τον Δενδρινό για το 54-55 με 2.05 να μένουν. Στην επόμενη επίθεση ο Σεϊμένης βάζει ξανά μπροστά τους Glory Road με 56-55. Στη συνέχεια ο Χαμντάν θα κλέψει την μπάλα, θα βρει τον Καλλιτσάντση και εκείνος τον Σεϊμένη για να έρθει το 58-55 1.20 πριν το φινάλε. Στη συνέχεια όλη Bacardi αστοχησε σε τρίποντο, όμως οι Glory δεν καθάρισαν το φαινομενικά εύκολα αμυντικό, η μπάλα βγήκε και η κατοχή έμεινε στους κίτρινους. Ξανά αστοχο τρίποντο, όμως ξανά ανανέωση στο 14αρι τους, αυτή τη φορά με τον Αγγελιουδάκη να παίρνει επιθετικό ριμπάουντ. Η μπάλα φτάνει στον Δενδρινό και εκείνος σκοράρει και παίρνει και φάουλ, όμως αστοχεί στη βολή (58-57). Από την άστοχη βολή του Δενδρινού η Bacardi πήρε ξανά επιθετικό με τον Κτιστάκη, όμως πάλι επιχείρησε τρίποντο το οποίο δεν βρήκε στόχο και ο Σαχτούρης καθάρισε το αμυντικό ριμπάουντ. Σειρά των Glory Road για αστοχο τρίποντο και επιθετικό ριμπάουντ, όμως η μπάλα θα χαθεί από τον Αγγελιουδάκη και θα φτάσει στον Κτιστάκη ο οποίος ανέβηκε σε ένα lay up, δεν το έβαλε, όμως πήρε φάουλ και έβαλε 2/2 βολές για να δώσει προβάδισμα με 58-59 στην ομάδα του 19″ πριν τη λήξη. Στην επόμενη τους επίθεση οι Glory πήγαν για διποντο, το έχασαν, όμως πήραν επιθετικό ριμπάουντ. Από κακή αίσθηση του χρόνου μετά το επιθετικό ριμπάουντ ο Σαχτούρης πέταξε την μπάλα όπως όπως για τρεις, δεν βρήκε στόχο και ο Δενδρινός πήρε ριμπάουντ, έφαγε κάποια δευτερόλεπτα και πήγε για βολές με 1,1″ να μένει. Έχασε και τις 2, όμως οι Glory Road μετά το ριμπάουντ δεν πρόλαβαν ούτε να σουτάρουν.

Για τους νικητές, πέρα από τον Δενδρινό, εξαιρετικό ματς έκανε και ο Κτιστάκης, ενώ επίσης καλός ήταν και ο Αγγελής. Για τους Glory Road ξεχώρισαν οι Σεϊμένης, Καλλιτσάντσης και Βαλτινός.