33.3%
58.3%
31.0%
23.5%

Η Bacardi Tel Aviv κατάφερε να βρεθεί πλήρης για πρώτη φορά και έδειξε πόσο τρομακτική μπορεί να γίνει κόντρα στην Paranormal Inactivity, η οποία κόντραρε τους παίχτες του Παναγιώτη Ζώρζου μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο,στη συνέχεια όμως δεν άντεξε στον γρήγορο ρυθμό και έχασε με 73-52. MVP του αγώνα ήταν ο Θοδωρής Αγγελιουδάκης με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Paranormal Inactivity σουταρε με καταπληκτικά ποσοστά στο ξεκίνημα και πήρε προβάδισμα, όμως γρήγορα η Bacardi απάντησε και μείωσε το σκορ. Ο Αγγελιουδάκης έβαλε δύο βολές στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Καζάς ισοφάρισε 2-2 με τον ίδιο τρόπο, 4-2 ο Αγγελιουδάκης ξανά, 4-15 οι Χρυσαφιάδης, Καζάς και Βολακάκης, απάντηση με 7-0 οι Κτιστάκης, Γυρούκης και Κούκας για το 11-15, 11-17 ο Γιαννακόπουλος και καλάθι του Κτιστάκη ξανά για να γραφτεί το τελικό 13-17 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Bacardi Tel Aviv μπήκε αρκετά πιο ζεστά, κράτησε χαμηλά τον αντίπαλο και πήρε ένα καλό προβάδισμα στο ημίχρονο. Ο Δενδρινός μείωσε σε 15-17, 15-19 ο Δεδεδήμος, 22-19 με 7-0 σερί οι Δενδρινός, Καρυοφύλλης και Παναγιωτάκης, 22-22 ο Χρυσαφιάδης με τρίποντο, 33-22 με 11-0 σερί οι Κτιστάκης, Κούκας και Δενδρινός, 33-23 με μια βολή ο Σκουλάτος, 35-23 ο Κούκας και 35-26 οι Βολακάκης και Σκουλάτος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στην τρίτη περίοδο η Bacardi συνέχισε να δεσπόζει σε άμυνα και επίθεση, άνοιξε κι άλλο τη διαφορά και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη. Ο Σκουλάτος έβαλε δύο βολές για το 35-28, 42-28 οι Βολακάκης, Καρυοφύλλης και Κτιστάκης, 42-29 ο Βολακάκης, 44-29 ο Αγγελιουδάκης, 44-30 με άλλη μια βολή ο Σκουλάτος, 48-30 οι Ραμαντάνης και Αθανασόπουλος και 48-32 ο Χρυσαφιάδης για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με την Bacardi να είναι μπροστά με 16 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο οι άμυνες και των δύο ήταν αρκετά πιο χαλαρές, αφού το ματς είχε ουσιαστικά κριθεί, με αποτέλεσμα να χαριζονται αρκετά θεαματικές φάσεις και από τους μεν αλλά και από τους δε. Ο Ραμαντάνης έγραψε το 50-32, 50-36 ο Καζάς με δύο συνεχόμενα καλάθια, 53-36 ο Παναγιωτάκης, 53-38 ο Καζάς ξανά, 55-38 ο Καρυοφύλλης, 55-40 ο Βολακάκης, 61-40 οι Κούκας και Κτιστάκης, 61-42 ο Σκουλάτος, 63-42 ο Μουστακαλής, 63-45 οι Βολακάκης και Παγώνας, 65-45 ο Αθανασόπουλος, 65-48 ο Παναγιωτάκης, 67-48 ο Δενδρινός, 67-50 ο Σκουλάτος, 71-50 οι Αθανασόπουλος και Αγγελιουδάκης, 71-52 ο Σκουλάτος και 73-52 με άλλο ένα καλάθι του Αγγελιουδάκη, σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι.

Για την Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Αγγελιουδάκη, εξίσου καλός ήταν και ο Κούκας, ενώ επίσης ξεχώρισαν οι Κτιστάκης και Δενδρινός. Για την Paranormal Inactivity σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Σκουλάτος, Χρυσαφιάδης και Καζάς.