18.8%
53.8%
49.0%
37.5%

Οι Reapers με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο δεκάλεπτο πήραν προβάδισμα στο σκορ και στη συνέχεια παίζοντας άμυνα για σεμινάριο ανέβαζαν διαρκώς τη διαφορά τους, ξεπερνώντας εύκολα το εμπόδιο της Bacardi Tel Aviv με 58-82, για να ανέβουν στο 5-1 και να παραμείνουν μόνοι πρώτοι στην κορυφή. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Χούσος με 20 πόντους, 2 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κτιστάκης άνοιξε το σκορ στο ματς, οι Κρινής και Μανωλίτσης απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 2-4, 8-4 με 6-0 σερί οι Κτιστάκης και Αγγελιουδάκης, 8-6 με σουτ μέσης απόστασης του Μανωλίτση, 11-6 με τρίποντο του Τσελίγκα, 11-8 με δύο βολές του Καντιώτη, 15-8 με ένα καλάθι του Καρυοφύλλη και ένα του Κτιστάκη, 15-14 με ένα καλάθι του Καντιώτη και δύο του Χούσου, 17-14 ο Καρυοφύλλης, 17-17 με τρίποντο του Κρινή και νέο καλάθι του Κτιστάκη για το τελικό 19-17 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Reapers έκαναν ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα με 0-10 σερί των Τριανταφύλλη, Καντιώτη και Ορφανού και πήραν προβάδισμα με 19-27, 22-27 με γκολ φάουλ του Μωραγέμου, 22-29 από τον Καντιώτη, 24-29 ξανά ο Μωραγέμος, 24-32 με γκολ φάουλ του Καντιώτη, 26-32 με απάντηση του Μωραγέμου, 26-35 με τρίποντο του Χούσου, 29-35 με τρίποντη απάντηση του Κτιστάκη, 29-36 με μια βολή του Ορφανού, 31-36 με καλάθι του Αγγελιουδάκη, 31-42 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Χούσου και δύο βολές του Καρυοφύλλη για το τελικό 33-42 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καντιώτης έβαλε καλάθι για το 33-44, 35-44 με καλάθι του Κτιστάκη, 35-54 με νέο 0-10 σερί των Κρινή, Ορφανού και Καντιώτη, 37-54 με καλάθι του Κτιστάκη, 37-58 με ένα καλάθι του Μανωλίτση και ένα του Καντιώτη και απάντηση της Bacardi Tel Aviv με 3 βολές του Παναγιωτάκη και 1του Μωραγέμου για το τελικό 41-58 της τρίτης περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Τριανταφύλλης έβαλε τρίποντο για το 41-61, 43-61 καλάθι του Κτιστάκη, 43-64 με νέο τρίποντο του Τριανταφύλλη, 45-64 ο Μωραγέμος, 45-66 ο Ορφανός, 47-66 από τον Κτιστάκη, 47-74 από τους Ορφανό και Χούσο, 49-74 με καλάθι του Moshe, 49-76 ξανά ο Χούσος, 51-76 ο Σουβλέρης, 51-79 με τρίποντο του Τριανταφύλλη, 54-79 με απάντηση του Σουβλέρη, 54-82 ο Χούσος και δύο βολές του Σουβλέρη με ένα καλάθι του Καρυοφύλλη για το τελικό 58-82 του παιχνιδιού.

Για τους Reapers, πέρα από τον Χούσο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Καντιώτης με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ, Κρινής με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 τάπες και Ορφανός με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για την Bacardi Tel Aviv τρομερή εμφάνιση έκανε ο Κτιστάκης με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα, με τον Μωραγέμο να ακολουθεί με 10 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ.