16.7%
43.8%
44.4%
13.8%

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Καλλιθέας ανάμεσα σε Ball Busters και Aladalon, με τους δεύτερους να επικρατούν με 46-59. Οι Ball Busters ήταν αυτοί που μπήκαν φουριόζοι στο παρκέ και προηγήθηκαν με 17-3 στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια οι Aladalon ισορρόπησαν και ροκάνισαν τη διαφορά. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο μέχρι πέντε λεπτά πριν το φινάλε, όταν και οι Aladalon επέβαλαν το ρυθμό τους και με περισσότερο καθαρό μυαλό πήραν μια πολύ σημαντική νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Ball Busters να μπαίνουν πιο δυνατά. Οι Σάββας, Λάγιος Ν. άνοιξαν το σκορ (4-0), ο Σεφέρης ευστόχησε σε μια βολή για το 4-1, ακολούθησαν δύο απανωτά τρίποντα από Δήμου και Λάγιο Δ. για το 10-1, ο Σδούγκας από κοντά το 10-3, σερί 7-0 από Λάγιο Ν., Γεωργακόπουλο και Σάββα για το 17-3, ο Μαχαίρας το 17-5, ο Λάγιος Ν. με μια βολή το 18-5 και ο Αθανασάκος με τρίποντο το 18-8 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Aladalon μπήκαν πιο δυνατά. Αρχικά, ο Σουλτάτος πέτυχε το 20-8, ο Βαγγέλης με «καλάθι και φάουλ» έκανε το 20-11, ο Καλαμπάκας ευστόχησε σε μια βολή για το 21-11, ο Αθανασάκος με το δεύτερο προσωπικό του τρίποντο μείωσε σε 21-14, ο Σουλτάτος απάντησε για το 23-14, οι Σεφέρης και Μαχαίρας έκαναν το 23-18, ο Καλαμπάκας από κοντά το 25-18, ακολούθησε τρομερό σερί 0-9 από Μαχαίρα, Σεφέρη και Βαγγέλη για το 25-27 και ο Λάγιος Ν. ισοφάρισε σε 27-27 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τις δύο ομάδες να παραμένουν κοντά. Ο Βλάχος με μια βολή έκανε το 28-27, ο Βαγγέλης με τον ίδιο τρόπο το 28-28, ο Γεωργακόπουλος σημείωσε από κοντά το 30-28, οι Κτεντίδης και Γυρούκης απάντησαν για το 30-33, ο Λάγιος Δ. με τρίποντο έκανε το 33-33 και ο Μαχαίρας πέτυχε το 33-35, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Aladalon να κυριαρχούν και να παίρνουν τη νίκη. Ο Βαγγέλης πέτυχε το 33-37, ο Δήμου με «καλάθι και φάουλ» έκανε το 36-37, ο Μαχαίρας από μέση απόσταση το 36-39, ο Σουλτάτος με μια βολή έκανε το 37-39, ξανά ο Μαχαίρας για το 37-41, οι Δήμου και Λάγιος Ν. ισοφάρισαν σε 41-41, ακολούθησε τρομερό σερί 0-10 από Μαχαίρα, Βαγγέλη και Σδούγκα για το 41-51, ο Λάγιος Ν. έκανε το 43-51, οι Βαγγέλης, Σεφέρης το 43-56, οι Σάββας και Λάγιος Ν. το 46-56 και ο Βαγγέλης διαμόρφωσε το τελικό 46-59.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Βασίλης Βαγγέλης, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 19 πόντους, 15 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σδούγκας και Μαχαίρας. Από τους Busters, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Νίκου και Δημήτρη Λάγιου.