25.0%
37.5%
34.1%
11.1%

Οι Charlotte Hornies έκαναν ένα αρκετά ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο απέναντι στους Ball Busters, όμως οι δεύτεροι με ένα 10-0 σερί στην τρίτη περίοδο κατάφεραν να πάρουν ξεκάθαρο κεφάλι στο σκορ και να φύγουν με το τέταρτο φετινό τους ροζ φύλλο με σκορ 52-40. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Λάγιος με 13 πόντους, 17 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ball Busters ξεκίνησαν με 5-0 με τον Σουλτάτο να βάζει ένα δίποντο και ένα τρίποντο, ο Διαμάντης μείωσε για τους Charlotte Hornies σε 5-2, 7-2 ξανά με καλάθι του Σουλτάτου και 0-7 σερί οι Ζώης, Γκιώνης και Αποστολάκης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τους Hornies μπροστά με 7-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δήμου με τρίποντο έγραψε το 10-9, 10-10 με βολή του Μυριτζή, 21-10 με 11-0 σερί οι Μπάκας, Ακράτος και Λάγιος, 21-11 ο Ζώης με μια βολή, 22-11 ο Μπάκας με τον ίδιο τρόπο και 0-10 σερί από τους Ζαμπούρα, Ζώη και Διαμάντη για το τελικό 22-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Στυλιανός και Γκιώνης έβαλαν από ένα καλάθι και έδωσαν προβάδισμα στους Charlotte Hornies με 22-25, κάτι το οποίο δεν κράτησε πολύ γιατί οι Ball Busters απάντησαν με 10-0 σερί των Σουλτάτου, Μυριτζή και Λάγιου για να πάρουν και πάλι κεφάλι στο σκορ με 32-25. Στη συνέχεια ο Ζαμπούρας μείωσε σε 32-27, ο Δήμου έβαλε δύο βολές για το 34-27, 34-29 από τον Φραγκιουδάκη και καλάθι ξανά από τον Λάγιο για το τελικό 36-29 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Λάγιος, Μπάκας και Δήμου έβαλαν 9 πόντους και εκτόξευσαν τη διαφορά των Ball Busters στο +15 (45-29), ο Διαμάντης μείωσε σε 45-31, 47-31 ο Ακράτος, 47-35 ξανά με πόντους του Διαμάντη, 49-35 με καλάθι του Πετρίδη, 49-37 από τον Στυλιανό, 52-37 με τρίποντο του Σουλτάτου και απάντηση από τον Γκιώνη για το τελικό 52-40 του παιχνιδιού.

Για τους Ball Busters, πέρα από τον Λάγιο, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκε και ο Σουλτάτος με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Charlotte Hornies ξεχώρισε ο Διαμάντης με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.