20.0%
55.6%
33.3%
21.1%

Οι Ball Busters κατάφεραν να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο της σεζόν, επικρατώντας των Paranormal Inactivity με το τελικό 55-44. Από το ξεκίνημα, οι Ball Busters έχτισαν μία διαφορά, την οποία οι Paranormal κατάφεραν να μειώσουν στο 2ο δεκάλεπτο. Οι Ball Busters, πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ στη συνέχεια, ανέβασαν τη διαφορά μέχρι και τους 21 πόντους στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου, με τους Paranormal απλά να μειώνουν για να κλείσει το ματς στο 55-44 για την πρώτη νίκη των Ball Busters στη φετινή Bronze!

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Ball Busters να πατούν δυνατά παρκέ και με ένα σερί 9-0 θα μπουν από την αρχή σε θέση οδηγού στο ματς. Στη συνέχεια, ο Βαλεντής με 2/2 βολές θα μειώσει σε 9-2 για να βάλει και τους Paranormal στο ματς, ενώ ο Τσεβρενίδης με εύστοχο δίποντο θα απαντήσει για το 11-2. Οι Paranormal In. θα ροκανίσουν τη διαφορά με 2 συνεχόμενα δίποντα του Σκαρπέλη για το 11-6, όμως ένα τρίποντο του Σουλτάτου θα διαμορφώσει το 14-6. Το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Paranormal με 5 σερί πόντους, μειώνοντας έτσι σε 14-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ball Busters με ένα γρήγορο δίποντο θα κάνουν το 16-11, όμως οι Paranormal Inactivity με 7 σερί πόντους θα πάρουν το προβάδισμα, κάνοντας το 16-18 στο ματς. Εκεί, οι Ball Buster με κύριο εκφραστή της επίθεσής τους τον Σουλτάτο θα περάσουν ξανά μπροστά στο σκορ τρέχοντας ένα σερί 11-0 για το 27-18. Το σερί των Ball Busters θα σταματήσει με δίποντο ο Παγώνας για να κάνει το 27-20, ενώ το ημίχρονο θα κλείσει ο Τσεβρενίδης με βολή για το 28-20.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Γκίκας με γκολ-φάουλ θα κάνει το 31-20, με δίποντο θα απαντήσει ο Δημητρίου για το 31-22, ενώ ο Τσεβρενίδης με δικό του καλάθι θα διαμορφώσει το 33-22. Εκεί, θα αναλάβει ο Βολακάκης και με 4 σερί πόντους θα ροκανίσει τη διαφορά στους 7 πόντους για το 33-26, όμως οι Ball Busters θα τρέξουν νέο σερί (11-2), στέλνοντας το ματς σε διψήφια διαφορά ξανά για το 44-28. Στη συνέχεια, ο Βαλεντής με 2/2 βολές θα μειώσει σε 44-30, όμως οι Ball Busters, με 3/4 βολές από τους Γεωργιάδη και Γκίκα θα γράψουν το 47-30. Με βολή του Παγώνα, οι Paranormal θα μειώσουν σε 47-31, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δική του βολή αλλά και δίποντο στη λήξη ο Γεωργιάδης για το 50-31.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Τσεβρενίδης με δίποντο θα ανοίξει τη διαφορά για το 52-31, οι Paranormal με 2 δίποντα των Φάππα και Σκουλάτο θα μειώσουν σε 52-35, με τους Ball Busters να απαντούν με 3 σερί βολές για το 55-35. Το ματς θα κλείσει με ένα σερί 0-9 από τους Paranormal Inactivity για να ροκανίσουν τη διαφορά στους 11 και στο 55-44.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιώργος Τσεβρενίδης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 11 πόντους, με 5 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 1 τάπα, συγκεντρώνοντας έτσι 18 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Ball Busters ξεχώρισε επιπλέον ο Σουλτάτος, με τον Λάγιο Δ. να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Paranormal Inactivity σε καλή μέρα βρέθηκε ο Φάππας και ο Κουρέτας.