20.7%
0%
0%
0%

Μόλις για ένα ημίχρονο άντεξαν την πίεση των Reapers, οι λειψοί Ball Busters που ηττήθηκαν με σκορ 46-64. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρομερή ευστοχία και για τις δύο ομάδες σκοράροντας 37 πόντους από κοινού στη πρώτη περίοδο, δίχως όμως να συνεχίζεται η ίδια εικόνα και στη δεύτερη περίοδο που οι άμυνες έσφιξαν, κλείνοντας το ημίχρονο με τους Reapers στο +5. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Reapers ανέβασαν ρυθμό και ταχύτητα φτάνοντας στο +15, με τους Ball Busters να χάνουν τον Σουλτάτο στα μισά της τρίτης περιόδου, ο οποίος υπέστει διάστρεμμα και δεν μπόρεσε να συνεχίσει τον αγώνα. Με τους Ball Busters να βρίσκονται με τέσσερις παίκτες στο γήπεδο, οι Reapers δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα φτάνοντας άνετα στη 10 νίκη τους στο πρωτάθλημα, ισοβαθμώντας στη 2η θέση του 1ου ομίλου της Bronze League με τους Golden Boys. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Καντιώτης με 20 πόντους, 1 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 5 κλεψίματα.

Στη πρώτη περίοδο, το λογαριασμό άνοιξαν οι Reapers με τον Πουμπουρίδη 0-2, τρίποντο του Σουλτάτου το πρώτο καλάθι των Ball Busters 3-2, δύο σερί τρίποντα των Κρινή και Χούσου για το 3-8, Λάγιος Ν. με ένα δίποντο 5-8, βολές Στεφανάκη το 5-10, Δήμος θα βρει τον δρόμο για την στεφάνη και θα πετύχει καλάθι 7-10, σουτ τριών πόντων του Καντιώτη 7-13, ένα ακόμα καλάθι του Δήμου για τους Ball Busters 9-13, ξανά Καντιώτης με δίποντο το 9-15, τρίποντο αυτή την φορά για τον Δήμο 12-15, για να απαντήσουν οι Reapers με το 4ο τρίποντο τους για την περίοδο από τον Κρινή και 12-18, δείχνει να μην πτοείται όμως ο Δήμου και με τρίποντο θα κάνει το 15-18, δίποντο Κουμούτση 15-20, για να κλείσει την περίοδο ο Σουλτάτος με βολές 17-20.

Στη δεύτερη περίοδο, Λάγιος Ν. θα βρει πρώτος πλεκτό για τους Ball Busters 19-20, οι Reapers θα ακολουθήσουν με τον Καντιώτη 19-22, 4 πόντοι ακόμα από Λάγιο Ν. και 22-22, τρίποντο Καντιώτη και δίποντο Κουμούτση για το 22-27, βολές από τον Λάγιο Ν. 24-27 και δίποντο Μανωλίτση για να κλείσει το ημίχρονο 24-29.

Στη τρίτη περίοδο, οι Reapers πρώτα με τον Καντιώτη και έπειτα με τον Χούσο θα πετύχουν τα πρώτα καλάθια του δεύτερου ημιχρόνου 24-33, βολή Λάγιου Δ. για τους Ball Busters 25-33, σερί 0-9 για τους “φιλοξενούμενους” και η διαφορά θα εκτοξευτεί στους 17 25-42, Λάγιος Ν. θα βάλει στοπ στο σερί και 27-42, Μανωλίτσης θα κάνει το 27-44, με τον Λάγιος Δ. με δίποντο το 29-44, Καντιώτης μία ακόμα φορά θα ευστοχήσει σε δίποντο 29-46, για να κλείσουν την περίοδο τα αδέλφια Λάγιου με τρίποντο του Νίκου και δίποντο του Δημήτρη 34-46.

Στη τέταρτη περίοδο, οι Ball Busters πρώτοι με τρίποντο Λάγιου Δ. βρίσκουν στόχο 37-46, Κρινής για τους Reapers to 37-48, Ακράτος με δίποντο 39-48, δίποντο Στεφανάκη και βολές Χειράκη 39-52, τρίποντο Δήμου και 42-52, καλάθι και φάουλ από τον Καντιώτη 42-55, το 44-55 θα γίνει με εύστοχο καλάθι Λάγιου Ν., βολή Χειράκη και δίποντο Μανωλίτση το 44-58, τελευταίο καλάθι για τους Ball Busters με τον Λάγιο Δ. για το 46-58 και να κλείσουν το παιχνίδι οι Reapers με 6 ακόμα πόντους από καλάθια των Καντιώτη-Δαρακάκη-Κουμούτση για το τελικό 46-64.