21.1%
58.3%
35.3%
14.3%

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι, αφού και οι δύο ομάδες έχουν ¨κλείσει¨ την θέση τους στα playoffs, οι Ball Busters μπήκαν πολύ δυναμικά στο ματς και έφτασαν στην 11η νίκη τους στη σεζόν με το τελικό 56-43 απέναντι στους Remal Madri. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, ενώ μέχρι τα μισά του 2ου, οι Remal Madri βρισκόντουσαν μια ανάσα από τους αντιπάλους τους. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, οι Ball Busters άνοιξαν τη διαφορά στους 7 πόντους, ενώ στα υπόλοιπα δεκάλεπτα, διεύρυναν την διαφορά μέχρι και τους 17 πόντους (52-35) στο 4ο δεκάλεπτο. Με λίγο χρόνο να απομένει, οι Remal Madri προσπάθησαν πιέζοντας σε όλο το γήπεδο να κάνουν την ανατροπή, όμως οι ψύχραιμοι Ball Busters δεν κινδύνευσαν και έτσι έφυγαν με ακόμα ένα ροζ φύλλο στις αποσκευές τους.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Βλάχο και τον Καραγιαννίδη να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα για το 4-0 και τον Αθανασιάδη να μειώνει με καλάθι από το ζωγραφιστό για το 4-2. Με τρίποντο του Σουλτάτου, η διαφορά θα ανοίξει στους 5 πόντους (7-2), ενώ ο Βαγγέλης με δύσκολο δίποντο θα μειώσει σε 7-4. Εκεί, ο Σουλτάτος με νέο δίποντο θα κάνει το 9-4, ενώ ο Βαγγέλης και ο Αθανασάκος με 2 συνεχόμενα δίποντα θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 9-8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Χατζηιγνατίου θα δώσει προβάδισμα στους Remal με εύστοχο δίποντο για το 9-10, όμως οι Ball Busters θα πάρουν ξανά κεφάλι στο σκορ, έπειτα από ένα σερί 7-0 από τους Δήμου, Ακράτο, Λάγιο Ν. και Βλάχο για να κάνουν έτσι το 16-10. Εκεί, οι Remal Madri με ένα δικό τους σερί 2-7 θα μειώσουν τη διαφορά στον πόντο για το 18-17, όμως οι Ball Busters θα τρέξουν ακόμα ένα σερί 9-3 και θα σφραγίσουν το ημίχρονο με το σκορ στο 27-20.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Ball Busters με τρίποντο και δίποντο από τους Δήμου και Λάγιο Ν. αντίστοιχα θα κάνουν το 32-20, ενώ οι Remal Madri με 2/2 βολές του Χατζηιγνατίου αλλά και τρίποντο του Παπαδόπουλου, θα μειώσουν σε 32-25. Εκεί, οι Ball Busters με 2 δίποντα από τους Καραγιαννίδη και Βλάχο αλλά και 2/2 βολές από τον Λάγιο Ν., η διαφορά θα ανοίξει στους 13 πόντους (38-25), με τον Παπαδόπουλο και τον Χατζηιγνατίου να μειώνουν με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα σε 38-30. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει ο Βλάχος με δίποντο για το 40-30.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ball Busters θα τρέξουν ένα σερί 12-5 και έτσι θα ξεφύγουν στο +17 (52-35), με τους Remal Madri να μην τα παρατάνε και με πίεση σε όλο το γήπεδο θα καταφέρουν να μειώσουν σε 52-40, έπειτα από γκολ-φάουλ του Βαγγέλη και δίποντο του Χατζηιγνατίου. Με 2 δίποντα από τους Καραγιαννίδη και Λάγιο Ν., οι Ball Busters θα κάνουν το 56-40, ενώ το τελικό 56-43 θα διαμορφώσει ο Παπαδόπουλος με τρίποντο.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λάγιος Ν. ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Καραγιαννίδης και Ακράτος, ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισαν οι Παπαδόπουλος και Βαγγέλης.