24.1%
55.6%
52.0%
38.9%

Σε ένα πλούσιο από άποψης σκορ παιχνίδι, οι Zero Gravity κατάφεραν να πάρουν ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στους Ball Busters με το τελικό 73-83, δίνοντας συνέχεια στο πολύ καλό τους σερί και πλέον μετρούν 10 νίκες στην Bronze League. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά μέχρι τα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου, όπου οι Zero Gravity με ένα σερί 2-15 κατάφεραν να πάρουν ένα καλό προβάδισμα και να έχουν το πάνω χέρι σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι. Οι Ball Busters έκαναν φιλότιμη προσπάθεια να ανατρέψουν την εις βάρους τους διαφορά, όμως οι Zero Gravity δεν τους επέτρεψαν σε κανένα σημείο να πάρουν το προβάδισμα και έτσι ηττήθηκαν. Πλέον, οι Ball Busters, θα κυνηγήσουν τη νίκη απέναντι στους Utah Stars, για να αυξήσουν όσο γίνεται τις πιθανότητες εισόδου στα playoff.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σουλτάτο να ανοίγει το σκορ με γωνιακό τρίποντο για το αρχικό 3-0 και τον Μαραμπέα να βάζει στο παιχνίδι τους Zero Gravity με δίποντο για το 3-2 του ματς. Με τον ίδιο τρόπο, ο Σουλτάτος θα κάνει το 5-2, ο Τζιαμαλής θα απαντήσει και θα μειώσει ξανά στο πόντο με δικό του καλάθι για το 5-4, ενώ ένα ακόμα τρίποντο των Ball Busters, από τον Σάββα αυτή τη φορά, θα γράψει το 8-4 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, οι Zero Gravity, με 3 απανωτά δίποντα των Αράπογλου, Μαραμπέα και Παπαδέα θα περάσουν μπροστά για το 8-10, οι Ball Busters θα απαντήσουν με ένα σερί 7-2 μετά το time out από 2 δίποντα των Λάγιο Δ., Βλάχο και 3 βολές των Σάββα και Δήμου για το προβάδισμα και το 15-12, με τον Αράπογλου να μειώνει στον πόντο, ύστερα από δίποντο για το 15-14 του ματς. Εκεί, ο Σάββας με νέο εύστοχο ζεύγος βολών θα γράψει το 17-14, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσουν οι Zero Gravity με δίποντο του Μπούρα και τρίποντο του Τζιαμαλή για να μπουν σε θέση οδηγού με το σκορ στο 17-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Ball Busters θα πάρουν πίσω το προβάδισμα με 2 δίποντα των Κοτζιά και Σάββα για το 21-19, ο Μουσούντας θα φέρει το ματς στα ίσα με 2/2 βολές για το 21-21, όμως 2 απανωτά τρίποντα του Σουλτάτου, θα στείλουν το παιχνίδι στο 27-21 για τους Ball Busters. Στη συνέχεια, ο Τζιαμαλής με δικό του τρίποντο θα μειώσει στο 27-24, ο Δήμου με βολή θα κάνει το 28-24, ενώ ένα δίποντο από τον Μουσούντα, θα ροκανίσει τη διαφορά στο καλάθι και το 28-26 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Λάγιος Δ. με βολή και ο Σουλτάτος με ακόμα ένα τρίποντο θα στείλουν το παιχνίδι στο 32-26, ο Αράπογλου με δίποντο και ο Μουσούντας με 2/2 βολές θα κλείσουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 2 για το 32-30, με τον Λάγιο Δ., να ευστοχεί σε ζεύγος βολών και να διαμορφώνει το 34-30. Ένα μεγάλο σερί 2-15 από τους Zero Gravity με 5 πόντους του Μουσούντα, 5 του Παπαδέα, τρίποντο του Αράπογλου και δίποντο του Μαραμπέα, θα τους βάλει σε θέση οδηγού με το σκορ στο 36-45, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσει με εύστοχο σουτ μέσης απόστασης ο Σάββας για το 38-45 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Αράπογλου με βολή και ο Μαραμπέας με δίποντο θα πάνε το παιχνίδι στους 10 πόντους και το 38-48, ο Λάγιος Δ. με τρίποντο θα μειώσει στο 41-48, ο Μουσούντας με δίποντο το 41-50 και ο Λάγιος Ν. με δικό του καλάθι, θα διαμορφώσει το 43-50 της αναμέτρησης. Εκεί, ένα δίποντο του Παπαδέα θα γράψει το 43-52, ο Λάγιος Δ. με νέο δίποντο θα κάνει το 45-52, με τους Zero Gravity να τρέχουν ένα σερί 2-9 με 5 πόντους του Τζιαμαλή και 4 του Μαραμπέα για το +14 με το σκορ στο 47-61. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με 3 απανωτά δίποντα των Λάγιο Ν. και Βλάχο για να ρίξουν τη διαφορά του ματς στους 8 πόντους και το 53-61 για την περίοδο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ένα δίποντο του Παπαδέα θα κάνει το 53-63, ο Βλάχος και ο Σάββας με 2 δίποντα θα μειώσουν σε 57-63, ενώ ένα τρίποντο από τον Τζιαμαλή, θα διαμορφώσει το 57-66 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ο Δήμου με δίποντο και ο Λάγιος Ν. με βολή θα πάνε το παιχνίδι στο 60-66, οι Zero Gravity με ένα σερί 2-8 από 2 τρίποντα των Τζιαμαλή, Μπούρα και δίποντο του Μουσούντα θα γράψουν το 62-74, ενώ ένα τρίποντο του Λάγιου Δ., θα μειώσει στο 65-74. Εκεί, ο Αράπογλου με γκολ-φάουλ θα γράψει το 65-77, ο Νίκος και ο Δημήτρης Λάγιος με 2 δίποντα θα ρίξουν τη διαφορά στους 8 και το 69-77, ενώ 2 καλάθια των Τζιαμαλή και Παπαδέα, θα διαμορφώσουν το 69-81 της αναμέτρησης. Με ένα ακόμα καλάθι του Λάγιου Ν., το ματς θα πάει στο 71-81, ο Μπούρας με 2/2 βολές θα γράψει το 71-83, ενώ ο Δήμου με καλάθι, θα σφραγίσει το ματς στο τελικό 73-83.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Χρήστος Παπαδέας ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 13 πόντους με 14 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Παπαδέα από τους Zero Gravity ξεχώρισε και ο Μαραμπέας, με τον Αράπογλου  να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Ball Busters σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Σάββας και ο Λάγιος Ν..