23.5%
38.5%
25.0%
20.0%

Την δεύτερη τους νίκη στη φετινή σεζόν κατάφεραν να πάρουν οι Ball Pistols εναντίον των Coffeewaukee Bugs με 61-38, σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι νικητές έκαναν ένα αρκετά εύστοχο ματς, είχαν πλουραλισμό στη επίθεση και δεν δυσκολεύτηκαν να το πάρουν. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Κιουμουρτζής με 12 πόντους, 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τζουανάκος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Ball Pistols, οι Παπακωστόπουλος και Ηλιόπουλος απάντησαν με 0-5 σερί και έβαλαν μπροστά τους Coffeewaukee Bugs με 2-5, 11-5 με απάντηση με 9-0 σερί οι Κιουμουρτζής, Σπύρου, Τζουανάκος και Άρης Μαυρογιαννάκης, 11-7 από τον Ηλιόπουλο, 15-7 με ένα καλάθι του Κιουμουρτζή και ένα του Σπύρου, 15-9 ο Παπακωστόπουλος, 19-9 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Κιουμουρτζή, 19-10 με βολή του Παπακωστόπουλου και 20-10 με μια βολή του Σπύρου για το τελικό αποτέλεσμα της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κοντάμπασης μείωσε με τρίποντο σε 20-13, ου Σπύρου και Χατζηβασιλείου απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 24-13, 24-14 με βολή του Ηλιόπουλου και 12-0 σερί των Ξυγκάκη, Άρη Μαυρογιαννάκη, Σπύρου και Τζουανάκου για το τελικό 36-14 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπακωστόπουλος έβαλε μια βολή και μείωσε σε 36-15, ο Σπύρου απάντησε με δίποντο για το 38-15, 38-20 με πόντους των Βελαέτη και Παπακωστόπουλου, 40-20 με νέο καλάθι του Σπύρου, 40-26 με ένα τρίποντο του Βελαέτη και ένα του Κοντάμπαση και νέο 7-0 σερί οι Ball Pistols με τους Ξυγκάκη, Τζουανάκο και Κιουμουρτζή για να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 21 πόντων με σκορ 47-26.

Στην τελευταία περίοδο ο Βελαέτης έβαλε καλάθι για το 47-28, 53-28 με 6-0 οι Άρης Μαυρογιαννάκης, Τζουανάκος και Βενεράκης, 53-34 με το ίδιο σερί οι Βελαέτης και Ζέικος, 55-34 από τον Κιουμουρτζή, 55-36 ο Βελαέτης, 61-36 με δύο καλάθια του Χατζηβασιλείου και ένα του Σπύρου και νέο καλάθι του Βελαέτη για το τελικό 61-38 του παιχνιδιού.

Για τους Ball Pistols, πέρα από τον Κιουμουρτζή, πολύ καλό ματς έκανε και ο Σπύρου με 15 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες. Για τους Coffeewaukee ξεχώρισε ο Βελαέτης με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.