0.0%
63.2%
23.5%
0.0%

Σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι οι Ballarhinos κατάφεραν με ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας και να φύγουν νικητές με 36-47 κόντρα στους Miami Heal, πάρα τις πολλές και σημαντικές ελλείψεις που είχαν στο παιχνίδι. MVP του αγώνα ήταν ο Αγγελος Παπαβασιλείου με 10 πόντους, 17 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Γαλάνης και Αζάρ έγραψαν το 0-4, ο Καμούζης ισοφάρισε σε 4-4, 4-8 οι Πρίτσος και Γαλάνης, 9-8 με 5-0 οι Σερέτης, Καμούζης και Ρίζος, 9-10 ο Παπαβασιλείου, 11-10 ο Γκούτσης, 11-12 ο Μπουρδανιώτης και 12-12 με μια βολή του Γκούτση για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπουρδανιώτης έβαλε καλάθι για το 12-14, 14-14 από τον Καμούζη, 14-16 ο Μπουρδανιώτης ξανά, 17-16 οι Σερέτης και Καμούζης, 17-21 με 0-5 σερί οι Γαλάνης και Κόλλιας και 0-4 οι Ρίζος και Τσαμτσουκάκης για το τελικό 21-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τσαμτσουκάκης και Καμούζης έγραψαν το 25-21, 25-23 ο Μπουρδανιώτης, 29-23 ο Καμούζης με ένα προσωπικό 4-0, απάντηση με 0-8 σερί οι Γαλάνης και Παπαβασιλείου για το 29-31, 31-31 ο Ρίζος με δύο ελεύθερες βολές και 31-32 από τον Αναστασόπουλο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Μπουρδανιώτης ξεκίνησε με εύστοχο σουτ για το 31-34, 35-34 με 4-0 οι Ρίζος και Καμούζης, 35-41 με απάντηση με 0-7 σερί οι Παπαβασιλείου και Μπουρδανιώτης, Αναστασόπουλος και Κόλλιας, 36-41 ο Ρίζος και 0-6 σερί των Παπαβασιλείου και Πρίτσου για το τελικό 36-47 του παιχνιδιού.

Για τους Ballarhinos, πέρα από τον Παπαβασιλείου, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μπουρδανιώτης και Γαλάνης. Για τους Miami Heal ξεχώρισαν οι Καμούζης και Ρίζος.