26.9%
54.8%
46.2%
18.2%

Εκπληκτικό ματς στην Καισαριανή, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και τους Be the bee να πραγματοποιούν τρομερό 4ο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ να είναι 30-15 για να πάρουν μία ακόμα νίκη, την 2η συνεχόμενή τους, με το όνειρο των playoffs να μην μοιάζει καθόλου απίθανο πλέον. Μεγάλο ματς από τον Παλαμιδά με 33 πόντους, 8 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Έναρξη του παιχνιδιού με τους Be the bee να δείχνουν ότι έχουν πατήσει πιο δυναμικά παρκέ, τρέχοντας ένα σερί 9-0 στο ξεκίνημα από τους Νικολάου, Παγάνο, Τσόντζολο και Παλαμιδά και τον Μουστάκα να μειώνει με 2/2 βολές για το 9-2. Ο Παλαμιδάς με νέο δίποντο θα κάνει το 11-2, ενώ ο Καλογεράς με 1/2 βολές θα διαμορφώσει το 11-3. Στη συνέχεια, ο Κουνάδης με δίποντο και ο Νικολάου με τρίποντο θα κάνουν το 16-3 για να απαντήσει ο Α.Ο. Άνδρου με 9 συνεχόμενους πόντους από 3 δίποντο των Νικολόπουλου, Καλογερά και Δαμανάκη αλλά και τρίποντο του Νικολόπουλου για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 16-12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, με 3/3 βολές του Καλογερά και 1/2 του Δαμανάκη το ματς θα έρθει στα ίσα και στο 16-16, με τον Παλαμιδά να γράφει δίποντο για το 18-16. Με 1/2 βολές θα απαντήσει ο Νικολόπουλος και ο Ιωσηφίδης με δίποντο θα κάνει το 20-17. Ο Α.Ο. Άνδρου με 2 συνεχόμενα δίποντα από τους Μουστάκα, Καλογερά θα περάσει μπροστά για πρώτη φορά στο ματς για το 20-21, ενώ ο Παλαμιδάς με 5 συνεχόμενους πόντους του θα διαμορφώσει το 25-21. Με 2 νέες βολές του Καλογερά το σκορ θα γίνει 25-23 και ο Be the bee με 2 δίποντα των Νικολάου, Τσόντζολου θα κάνουν το 29-23. Στη συνέχεια, ο Κουτσουρόπουλος με τρίποντο θα μειώσει σε 29-26 και ο Νικολάου με σουτ μέσης απόστασης θα διαμορφώσει το 31-26. Το 31-28 θα κάνει ο Δαμανάκης με δύσκολο δίποντο για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με γκολ-φάουλ του Τσόντζολου για το 34-28.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Δαμανάκης θα μειώσει ξανά στους 4 με δίποντο για το 34-30 και ο Παγάνος με δύσκολο σουτ θα κάνει το 36-30. Ο Α.Ο. Άνδρου όμως, με ένα σερί 0-10 από τους Καλογερά (6 πόντοι), Δαμανάκη (2 πόντοι), Νικολόπουλο (2 πόντοι), θα προσπεράσουν στο σκορ για το 36-40. Φρένο σε αυτό το σερί θα βάλει ο Ιωσηφίδης με μακρινό δίποντο για το 38-40, ενώ ο Δαμανάκης με 1/2 βολές και δίποντο θα διαμορφώσει το 38-43. Στη συνέχεια, ο Παλαμιδάς με τρίποντο θα κάνει το 41-43 και ο Καλογεράς με δύσκολη προσπάθεια θα διευρύνει την διαφορά σε 41-45. Ο Νικολάου με 2/2 βολές θα κάνει το 43-45 και ο Καλογεράς με μαρκαρισμένο τρίποντο θα γράψει το 43-48. Με τρίποντο απάντηση του Παλαμιδά θα συνεχίσουν οι Be the bee για να απαντήσει και ο Μουστάκας με δίποντο, έπειτα από επιθετικό ριμπάουντ για το 46-50. Το 47-50 θα κάνει ο Παλαμιδάς με 1/2 βολές για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Ιωσηφίδης με τρίποντο θα ισοφαρίσει και ο Μουστάκας θα ανακτήσει το προβάδισμα για το 50-52. Οι Be the bee με νέο σερί 8-0 από τους Ιωσηφίδη (τρίποντο), Τσόντζολο (δίποντο) και Παλαμιδά (γκολ-φάουλ), θα κάνουν το 58-52, για να έρθει ο Μουστάκας και να μειώσει με δίποντο σε 58-54. Νέο δίποντο του Ιωσηφίδη για το 60-54 με τον Καλογερά να μειώνει με 1/2 βολές για το 60-55. Το 61-55 θα κάνει ο Παλαμιδάς με 1/2 βολές, ενώ ο Καλογεράς με τρίποντο θα διαμορφώσει το 61-58. Στη συνέχεια, με 2/2 βολές του Παλαμιδά και δίποντο του Τσόντζολου το σκορ θα διαμορφωθεί σε 65-58, με τον Μουστάκα να πετυχαίνει ακόμα ένα γκολ-φάουλ για το 65-61. Οι Be the bee όμως με ένα ακόμα σερί 6-0 με δίποντα από τους Παλαμιδά, Τσόντζολο και 2/2 βολές του Παλαμιδά θα κάνουν το 71-61 για να μειώσει προσωρινά ο Καλογεράς με δίποντο για το 71-63. Από το σημείο εκείνο, το παιχνίδι θα οδηγηθεί στην γραμμή των βολών όπου οι Be the bee με 6/6 βολές και ο Α.Ο. Άνδρου με 2/2 θα διαμορφώσουν το τελικό 77-65.

MVP της αναμέτρησης, ο Σταμάτης Superman Παλαμιδάς. Απολαυστικός για ακόμα ένα παιχνίδι, το πολυεργαλείο αυτό που ονομάζεται Παλαμιδάς δεν είχε σταματημό απέναντι στον Α.Ο. Άνδρου. Ο Σταμάτης «σταμάτησε» στους 33 πόντους, 8 ασίστ και 6 κλεψίματα δίχως να αφήσει περιθώρια στους αντιπάλους να κυνηγήσουν τη νίκη. Μεγάλη και η συνεισφορά των Τσόντζολο (15 πόντοι, 16 ριμπάουντ, 4 ασίστ) και Ιωσηφίδη (12 πόντοι, 7 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια των Μουστάκα (13 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα) και Δαμανάκη (12 πόντοι, 8 ριμπάουντ).