21.1%
45.5%
27.3%
31.3%

Οι Be the bee κατάφεραν να προσπεράσουν και το εμπόδιο των Anonymous, επικρατώντας στην μεταξύ τους αναμέτρηση με 59-43 και πλέον, έπειτα από την 5η αγωνιστική, ο βαθμολογικός πίνακας τους βρίσκει αρκετά ψηλά και στο 4-1. Οι Be the bee ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς για να φτάσουν να προηγούνται με 10 πόντους στο ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου (18-8 και 20-10), όμως οι Anonymous βρήκαν ρυθμό και με ένα σερί έκλεισαν το ημίχρονο στο +2 για το 24-26. Το 3ο δεκάλεπτο αποτέλεσε ισχυρή βάση για τη νίκη των Be the bee, αφού με το επί μέρους 23-5, έχτισαν μία διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Νάση να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τους Be the bee να μπαίνουν στο ματς με ένα σερί 11-0 από τρίποντο του Παλαμιδά και δίποντα των Χρονόπουλο, Κατσαϊδώνη, Τσόγκα και Παλαμιδά για το 11-2. Οι Anonymous θα μειώσουν με δίποντο του Θειακούλη και βολή του Σωτηρόπουλου για το 11-5, ο Νικολάου με βολή και ο Ρουσόπουλος με δίποντο θα πάνε το ματς στους 9 πόντους για το 14-5, ενώ με ένα τρίποντο του Μαλαθούνη, η διαφορά θα πέσει στους 6 για το 14-8. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Ζουλός, κλείνοντας την 1η περίοδο στο 16-8 για τους Be the bee.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Γρηγόρας με ένα δίποντο θα κάνει το 18-8, ο Θειακούλης θα μειώσει με δύσκολο σουτ μέσης απόστασης σε 18-10, με τον Γρηγόρα να επαναφέρει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για το 20-10. Εκεί, οι Anonymous με ένα σερί 2-11 θα μειώσουν στον πόντο (22-21), με τον Παλαμιδά να ανοίγει τη διαφορά στους 3 με 2/2 βολές για το 24-21. Το ημίχρονο θα κλείσουν οι Anonymous, οι οποίοι με τρίποντο του Παπαδήμα και 2/2 βολές του Βελαώρα θα πάρουν κεφάλι στο σκορ με το 24-26.

Στην επανάληψη, οι Be the bee θα πάρουν προβάδισμα με 2 δίποντα των Παλαμιδά και Χρονόπουλο για το 28-26, ο Αδάμης θα με δίποντο θα ισοφαρίσει σε 28-28, ενώ ένα σερί 9-0 θα δώσει έναν αέρα 9 πόντων στους Be the bee που θα κάνουν το 37-28 στο παιχνίδι. Ο Δρόσος θα απαντήσει με δικό του τρίποντο για το 37-31, ενώ οι μέλισσες με 2 δίποντα των Πολυχρόνη και Τσόγκα αλλά και 2 τρίποντα του Χρονόπουλου θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 16 πόντους για το 47-31.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Βλάχος με δίποντο θα κάνει το 49-31 στο ματς, ο Σακελαρόπουλος με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 49-34, ενώ ο Τσόγκας με δίποντο θα διαμορφώσει το 51-34. Εκεί, ο Αδάμης με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 51-36, ο Χρονόπουλος θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 53-36, ενώ με βολή του Σωτηρόπουλο το ματς θα πάει στο 53-37. Στη συνέχεια ένα δίποντο του Γρηγόρα θα γράψει το 55-37, ο Μαλαθούνης με βολή θα μειώσει σε 55-38, με τον Γρηγόρα να ευστοχεί σε δύσκολο δίποντο αυτή τη φορά, κάνοντας το 57-38. Με βολή και δίποντο θα απαντήσει ο Νάσης για το 57-41, ενώ το παιχνίδι θα κλείσουν με δίποντο ο Γρηγόρας για τους Be the bee και δίποντο ο Σακελαρόπουλος για τους Anonymous, με το σκορ να καταλήγει στο 59-43.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Χρονόπουλος ο οποίος σταμάτησε στους 14 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 7 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε 2 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 18 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Γρηγόρας και Παλαμιδάς, ενώ από τους Anonymous ξεχώρισε η προσπάθεια των Θειακούλη και Κωνσταντινίδη.