29.2%
58.3%
46.4%
20.5%

Οι Απόκριες είναι εδώ και το καρναβάλι είναι προ των πυλών. Και σωστά σκεφτήκατε πως γίνεται να μην το γιορτάσουν αυτό οι Carnavaliers; Κι όμως, αν και η παρέα του Πασχαλίδη είχε τα ηνία για 3 δεκάλεπτα, στο 4ο ήρθε η ολική κατάρρευση και οι Be the Bee πήραν μεγάλη νίκη ,ίσως, εισιτήριο 8άδας.

Ο Γρηγόρας ξεκίνησε με έμμεσο τρίποντο όμως 2 σερί τρίποντα του Μυλωνά έκαναν το 6-3. Ο πρώτος σκόραρε και πάλι για το 6-5, είδε όμως τους αντιπάλους να κάνουν 12-0 για το 18-5. 2 ακόμα τρίποντα του «καυτού» Μυλωνά και κλέψιμο-αιφνιδιασμός από τον Τσουκαρέλλα ήταν οι καλύτερες στιγμές του σερί . Το δεκάλεπτο έκλεισε 18-12 με 7 συνεχόμενους πόντους από τους Be the Bee, 4 του Παλαμιδά και ένα τρίποντο του Παγάνου.

Μία ανάσα έφτασαν οι Be the Bee (18-17) καθώς μπήκαν εξαιρετικά στο παρκέ με τον Παλαμιδά να σκοράρει μετά από αμυντικό ριμπάουντ! Ο Μυλωνάς συνέχισε όμως το τροπάριό του και με τρίποντο έκανε το 21-17. Για πρώτη φορά στο ματς οι «μέλισσες» πήραν κεφάλι με 21-22 καθώς ο Παλαμιδάς έβαλε έμμεσο τρίποντο και ο Κοϊθας ωραίο καλάθι. Εντούτοις ο Πασχαλίδης σκόραρε από τα 6,75, παίρνοντας όμως άμεση απάντηση από τον Ιωσηφίδη για το 24-27. Οι αιφνιδιασμοί των Κομμάτα-Μυλωνά και το καλάθι του Τσουκαρέλλα έκαναν το 30-27, πριν ο Νικολάου σκοράρει από ωραία no look πάσα του Παλαμιδά για το 30-29 του 1ου ημιχρόνου.

Το 3ο δεκάλεπτο είχε τρομερές άμυνες από του Carnavaliers με αρκετές τάπες και ένα μικρό προβάδισμα που στη συνέχεια το έχασαν .Μυλωνάς και Παυλίδης έκαναν το 36-30, ενώ Παλαμιδάς και Οικονόμου ροκάνισαν τη διαφορά. (36-33) Ο Παλαμιδάς έκλεψε και πάσαρε ωραία στον Ιωσηφίδη για το 39-35, ενώ ο Καλόγηρος έβγαλε δύσκολη πάσα στον Κομμάτα για καλάθι και φάουλ (42-55)Ο Τσουκαρέλλας έβαλε τρίποντο και ο Μυλωνάς τρομερό ντράιβ για το 49-35 ,πριν ο Παγάνος βάλει μεγάλο τρίποντο σχεδόν στη λήξη(49-40).

Ανταλλαγή τριπόντων από Μυλωνά και Σταματόπουλο για το 52-43, με τον Παλαμιδά να σκοράρει ένα ακόμα τρίποντο-έναρξη ενός σερί 9-0 για το 52-52.  Στο διάστημα αυτό ήταν απόλυτος πρωταγωνιστής είτε σκοράροντας είτε πασάροντας. Σύντομα η ομάδα του με δικό του καλάθι και ένα του Ιωσηφίδη πήρε κεφάλι για το 54-56. Οι βολές του Μυλωνά έφεραν την ισοπαλία, όμως ο Παγάνος με τρίποντο έκανε το 56-59. Ο Μυλωνάς έβαλε ½ βολή και στην ουσία το ματς πέρασα οριστικά στα χέρια των Be the Bee, με τον Παλαμιδά να σκοράρει από μακριά τρίποντο και τον Παγάνο να βάζει ½ βολή για το τελικό 57-63.

Πρώτος σκόρερ του ματς ο Μυλωνάς με 32 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και ένα κλέψιμο. Από την άλλη ο Παλαμιδάς έβαλε 21 πόντους, μάζεψε 14 ριμπάουντ, μοίρασε 10 ασίστ, έκλεψε 6 μπάλες και έριξε μία τάπα! Σημαντική συνεισφορά από Γρηγόρα και Παγάνο που έβαλαν μία ντουζίνα πόντους.