28.6%
50.0%
28.6%
20.8%

Με νίκη έκλεισαν τον όμιλο τους οι Be The Bee κόντρα στην Paranormal Inactivity, επικρατώντας με το δύσκολο 49-47 σε ένα παιχνίδι όπου οι ηττημένοι αν και έκαναν κακοί αρχή και βρέθηκαν πίσω με διψήφια διαφορά κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι, περνώντας και μπροστά για λίγα δευτερόλεπτα στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια οι μέλισσες έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μπάμπης Χρονόπουλος με 17 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Be The Bee ξεκίνησαν το ματς με 12-0 με πόντους από τους Παλαμιδά, Χρονόπουλο και Κατσαϊδώνη, οι Σκουλάτος, Βαλεντής και Παπαδάκης μείωσαν σε 12-5, για να ακολουθήσει ακόμη ένα καλάθι του Κατσαϊδώνη για το τελικό 14-5 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Βολακάκης και Παπαδάκης μείωσαν σε 14-10, ο Ιωσηφίδης απάντησε με τρίποντο για το 17-10, 17-12 με καλάθι του Ναούμ, 21-12 με δύο συνεχόμενα σουτ από μέση απόσταση του Χρονόπουλου, 21-14 ο Καζάς, 25-14 με ένα καλάθι του Χρονόπουλου και ένα του Βλάχου, 25-19 με νέο 0-5 σερί οι Σκουλάτος και Βολακάκης, 27-19 ο Παλαμιδάς, 27-22 με τρίποντο του Σκουλάτου ξανά, 30-22 με απάντηση του Παλαμιδά και θεαματικό καλάθι από τον Φούντο για να κλείσουμε το πρώτο μισό του παιχνιδιού με τους Be The Bee να είναι μπροστά με 30-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Φούντος και Ναούμ μείωσαν σε 30-28, ο Ιωσηφίδης απάντησε με 4 συνεχόμενους πόντους του για το 34-28, 34-30 από τον Βολακάκη, 37-30 με τρίποντο του Χρονόπουλου, 37-37 με 0-7 σερί οι Καζάς, Ναούμ και Παπαδάκης, 39-37 με καλάθι του Βλάχου και τρίποντη απάντηση του Παπαδάκη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με την Paranormal Inactivity να είναι πλέον μπροστά στο σκορ με 39-40.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Βολακάκης έβαλε μια βολή για το 39-41, οι Παπαφώτης και Παλαμιδάς απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 43-41, 43-43 με καλάθι του Καζά, 48-43 με ένα τρίποντο του Χρονόπουλου και ένα καλάθι του Ιωσηφίδη, 48-47 με μια βολή του Σκουλάτου και ένα τρίποντο του Παπαδάκη και μια βολή του Χρονόπουλου για το τελικό 49-47 του παιχνιδιού.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Χρονόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παλαμιδάς με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Σκουλάτος με 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.