0.0%
66.7%
25.8%
15.4%

Το 2-0 κατάφερε να κάνει η Havana απέναντι στους Beerόλυκους επικρατώντας με 32-42 σε ένα παιχνίδι με ωραία ένταση, στο οποίο όμως η Havana είχε τον έλεγχο με ένα μικρό προβάδισμα από την αρχή ως το τέλος. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Δημητράτος με 11 πόντους, 21 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Παπαδημητρίου άνοιξε το σκορ στο ματς με ένα εύστοχο τρίποντο για την Havana, ο Λαδάς μείωσε σε 2-3 για τους Beerόλυκους και 2-5 με καλάθι του Μανίκα για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο Δημητράτοι συνεργάστηκαν για το 2-10, 4-10 με καλάθι του Κορδελά, 4-11 με μια βολή του Αλεφραγκή, 8-11 με ένα καλάθι του Βαγγέλη Ζυγούρη και δύο βολές του Βαταλίδη, 8-14 από τον Δημητράτο, 10-14 με δίποντο του Λαδά, 10-17 από τους Παπαδημητρίου και Δημητράτο, για να ακολουθήσει απάντηση των Κορδελά και Βαταλίδη για το τελικό 13-17 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μπακαυγάς έβαλε τρίποντο για το 13-20, 15-20 ο Λαδάς, 15-27 με 0-7 σερί οι Δημητράτος, Δημητράτος και Παπαδημητρίου, 17-27 ξανά ο Λαδάς και απαντηση της Havana με δύο βολές από τον Δημητράτο για το τελικό 17-29 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Μανίκας σκόραρε για το 17-31, 22-31 με 5-0 σερί οι Βαγγέλης Ζυγούρης και Κορδελάς, 22-34 με καλάθι και φάουλ του Δημητράτου, 24-34 ο Βαταλίδης, 24-38 με 4 συνεχόμενες βολές του Δημητράτου, 28-38 με δύο καλάθια του Βαταλίδη, 28-41 ξανά ο Δημητράτος, 30-41 ο Μιχάλης Ζυγούρης, 30-42 ο Δημητράτος και νέο καλάθι του Μιχάλη Ζυγούρη για το τελικό 32-42 του παιχνιδιού.

Για την Havana, πέρα από τον Γιώργο Δημητράτο (Απόστολος), ξεχώρισε και ο Δημητράτος (Ανδρέας) με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα. Για τους Beerόλυκους ξεχώρισε ο Κορδελάς με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.