26.3%
76.9%
38.2%
29.0%

Η Partouzan πήρε τη νίκη με 79-65 κόντρα στην Benetton Kerdizo για να ανέβει στο 7-17 στη βαθμολογία, να πιάσει την αντίπαλό της και να έχει και το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία καθώς γύρισε τη διαφορά του πρώτου αγώνα (11 πόντοι). Μεγάλο παιχνίδι από Λεκό, Κοντομίχαλο και Ζησιάδη για τους νικητές, με τον Καραδήμα να τους συνεπικουρεί.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθια από τον Τσόλη και τον Ζησιάδη για να απαντήσουν Ασπιώτης, Χουλιαράς και Αγόρης για το 4-7 της ομάδας τους. Ο Κοντομίχαλος με 8 μαζεμένους πόντους έφερε το ματς στο 12-8, με τον Τσόλη και τον Λεκό να γράφουν το 16-8 λίγο μετά. Ο Αναστασίου μείωσε, με τον Τσιβούλα να γράφει το 16-13, για να έρθει ξανά ο Κοντομίχαλος για το 20-13, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 20-15. Η Benetton Kerdizo συνέχισε το σερί της και στη 2η περίοδο, με Τσιβούλα, Αγόρη και Χουλιαρά το έφτασε στο 0-8 για το 20-21 και το προσπέρασμα. Ο Λεκός απάντησε για το 23-21, με τον Τσιβούλα να ισοφαρίζει με δύο βολές. Λεκός, Κοντομίχαλος και Καραδήμας έφεραν την Partouzan στο 31-23, με τον Ασπιώτη να μειώνει. Ο Καραδήμας και πάλι σκόραρε για το 33-27, με τις δύο ομάδες να ανταλλάζουν συνεχόμενα τρίποντα, Λεκός απ’ τη μία και Τσιβούλας με Χουλιαρά απ’ την άλλη ως το 39-33, για να έρθουν ο Τσιβούλας με τον Βαφάκη και να κλείσουν το ημίχρονο στο 39-38.

Στην επανάληψη ο Τσιβούλας έβαλε μπροστά την Benetton Kerdizo, 39-40, αλλά θα ήταν το τελευταίο της προβάδισμα στο ματς. Η Partouzan απάντησε με Ζησιάδη και Καραδήμα για το 45-40 και παρά τις προσπάθειες από Τσιβούλα και Αγόρη έμεινε μπροστά με Καραδήμα, Σταματόπουλο, Λεκό και Κοντομίχαλο ως το 55-52. Ο Ζησιάδης έβαλε δύο βολές για το 57-52, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τρίποντο του Αναστασίου στο 57-55.

Στην 4η περίοδο ο Ζησιάδης με τον Σταματόπουλο, τον Λεκό και τον Ρηγανάκο ολοκλήρωσαν ένα 12-0 για την ομάδα τους, με τον Τσιβούλα να το διακόπτει αλλά τον Ρηγανάκο με τον Ζησιάδη να σκοράρουν για το 71-57, με την Partouzan να περνά τη διαφορά του πρώτου ματς. Ο Τσιβούλας μείωσε σε 71-61, με τον Λεκό να απαντά, πριν έρθει και πάλι ο Τσιβούλας με τον Ασπιώτη για το 74-65. Όμως, δύο καλάθια και φάουλ από Ζησιάδη και Ρηγανάκο μας έφεραν στο 79-65 στο τελευταίο δίλεπτο, με την Benetton Kerdizo να μην κυνηγά τη διαφορά στο τέλος και την Partouzan να παίρνει ένα πολύτιμο αποτέλεσμα.

Για τους νικητές ο Λεκός είχε 22 πόντους, 4 ριμπάουντ, 9 ασίστ, ο Κοντομίχαλος 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ζησιάδης 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Καραδήμας 9 πόντους, 11 ριμπάουντ. Για την Benetton Kerdizo ο Τσιβούλας είχε 28 πόντους, 17 ριμπάουντ, ο Αγόρης 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ασπιώτης 9 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ.