20.8%
43.8%
24.0%
6.3%

Οι Boomers μετά την δύσκολη νίκη της προηγούμενης εβδομάδας, ξεπέρασαν και το εμπόδιο των Ατάλαντων, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ, ωστόσο με ένα γρήγορο σερί στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Boomers έχτισαν μια διαφορά ασφαλείας την οποία διατήρησαν μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης. MVP του αγώνα ήταν ο Κακαράτζας με 7 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασσίστ και 6 κλεψίματα.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Σπύρου κάνοντας το 0-2 και ο Δασκαλάκης ισοφάρισε σε 2-2 με δυο βολές. Μαυρογιαννάκης και Μουσούρης πέτυχαν από ένα καλάθι για το 2-6, ο Αλεξανδρόπουλος μείωσε με τρίποντο σε 5-6, ενώ ο Ντάλλας ευστόχησε σε δυο βολές και ο Μουσούρης πέτυχε ένα καλάθι για το 5-10. Με 6-0 σερί οι Boomers πέρασαν μπροστά με σκορ 11-10, με τον Μάνο Αρκολάκη και τον Μαυρογιαννάκη να κάνουν το 11-14, ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε με τρεις εύστοχες βολές από τον Λυτσάκη και σκορ 14-14.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι Boomers ξέφυγαν με σερί 7-0 (21-14), Ντάλλας και Σπύρου μείωσαν σε 21-18, ο Αλεξανδρόπουλος έκανε το 23-18 και ο Σπύρου διαμόρφωσε το 23-20. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου με σκορ 26-20.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ άνοιξε ο Λαζάρου μειώνοντας σε 26-22, ο Δάσκαλος έκανε το 28-22 και ο Σπύρου ευστόχησε σε μια βολή για το 28-23. Ο Αλεξανδρόπουλος με τρίποντο έγραψε το 31-23, ενώ ο Ντάλλας ευστόχησε σε δυο βολές και ο Μάνος Αρκολάκης σε μια για το 31-26. Ο Αναγνωστόπουλος έκανε το 33-26, ο Μαυρογιαννάκης το 33-28, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο του Δασκαλάκη.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες με τους Ατάλαντους να μην μπορούν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Στο ξεκίνημα οι Ατάλαντοι μείωσαν σε 36-31, όμως Μιχαηλίδης και Κακαράτζας έκαναν το 40-31. Ο Μάνος Αρκολάκης ευστόχησε σε τρίποντο κάνοντας το 40-34, ενώ ο Δάσκαλος έγραψε το τελικό 42-34.