35.7%
46.7%
30.4%
22.2%

Οι Boomers συνέχισαν τις πολύ καλές εμφανίσεις τους για ακόμη μία αγωνιστική, πήραν μια νίκη τεράστιας σημασίας κόντρα στους Κένταυρους με 67-47 και έδωσαν παράταση στις ελπίδες τους για πρόκριση στην επόμενη φάση. MVP του αγώνα ήταν ο Θανάσης Αλεξανδρόπουλος με 34 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αλεξανδρόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς με σουτ τριών πόντων, οι Αδαμάκης και Μανώληκας απάντησαν με 0-5 για το 3-5, 7-0 σερί οι Δάσκαλος, Αλεξανδρόπουλος και Μοναστηριώτης για το 10-5, 10-11 με 0-6 των Ρέντα Αδαμάκη, 12-11 από τον Αλεξανδρόπουλο και 12-13 με νέο καλάθι του Ρέντα για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο στο ματς.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Ρέντας άνοιξε την περίοδο όπως ακριβώς έκλεισε την προηγούμενη για να γράψει το 12-15, 14-15 ο Μοναστηριώτης, 14-21 οι Ματλάς και Μανώληκας, 17-21 από τους Κακαράντζα και Αλεξανδρόπουλο, 17-27 οι Δρόσης και Αδαμάκης για τους Κένταυρους, 21-27 με δύο βολές του Αλεξανδρόπουλου και ένα καλάθι του Δασκαλάκη, 21-29 ο Αδαμάκης ξανά και 5-0 σερί των Αλεξανδρόπουλου και Κεραμυδά για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με το σκορ στο 26-29 υπέρ των Κένταυρων.

Στην τρίτη περίοδο οι Κένταυροι μπήκαν με 0-4 των Κορδαλή και Ματλά για το 26-33, 29-33 ο Αλεξανδρόπουλος, 29-34 ο Παπαβασιλείου, 32-34 με νέο τρίποντο του Αλεξανδρόπουλου, 32-35 ο Αδαμάκης, 39-35 με 7-0 σερί δια χειρός Αλεξανδρόπουλου, 39-36 με μια βολή του Μανώληκα, 49-36 με 10-0 οι Αναγνωστόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Κακαράντζας και Δάσκαλος, 49-41 με 5 πόντους του Παγώνη και καλάθι από τον Λυτσάκη για να κλείσουμε το δεκάλεπτο με τους Boomers στο +10 (51-41).

Στην τελευταία περίοδο ο Κακαράντζας ξεκίνησε με εύστοχο τρίποντο για το 54-41, ο Παγώνης απάντησε για το 54-44, 60-44 με δύο νέα τρίποντα από τον Κακαράντζα, 60-46 ο Κορδαλής, 65-46 οι Μιχαηλίδης και Αλεξανδρόπουλος, 65-47νο Κορδαλής και πάλι με μια ελεύθερη βολή και καλάθι του Δάσκαλου με σουτ από μέση απόσταση για να γραφτεί το τελικό 67-47 του παιχνιδιού.

Για τους Boomers, πέρα από τον Αλεξανδρόπουλο, κομβικός ήταν και ο Κακαράντζας με 11 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους Κένταυρους καλή εμφάνιση έκανε ο Αδαμάκης με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, ενώ αρκετά καλός ήταν και ο Νίκος Παγώνης με 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.